Hasła w systemie Windows nie zawsze są czymś, co akurat chcemy używać. Dlatego też przygotowaliśmy ten krótki poradnik na temat tego, jak takiego hasła można się pozbyć. Można zrobić to naprawdę prosto i bez żadnych wielkich problemów, nie trzeba też używać specjalnie do tego zaprojektowanego oprogramowania, ani nic z tych rzeczy. Po prostu musimy wiedzieć co gdzie przełączyć i hasła nie będzie. Zapraszamy więc do naszego poradnika o tym, jak usunąć hasło Windows w sposób szybki, łatwy i w miarę bezbolesny.

Jak usunąć hasło Windows?

jak usunąć hasło windowsNa początku musimy zalogować się do systemu i wyszukać aplet Panel sterowania. W tym celu klikamy start, następnie rozwijamy podrozdział Ustawienia, by na końcu kliknąć na Panel sterowania. Gdy tam już jesteśmy, naszym zadaniem będzie uruchomienie apletu Konta użytkowników. Zaznaczamy odpowiednią ikonę, po czym naciskamy enter, bądź też po prostu klikamy w nią dwukrotnie. Otworzy to nam specjalny program, dzięki któremu będziemy mogli dowiedzieć się jak usunąć hasło Windows. Wyszukujemy naszą nazwę konta, następnie klikamy w nią. Otworzy nam się nieco ustawień, będzie tam między innymi zmiana hasła, ustawienie nowego hasła, szyfrowanie naszych plików i tym podobne. Nas najbardziej interesować będzie opcja pod tytułem „Usuń hasło”, lub coś w tym rodzaju. W nowszych wersjach Windows możemy mieć konieczność najpierw wejścia w „Zmień hasło”, a dopiero tam pokaże się nam opcja by je usunąć. Teraz nie pozostaje już nic innego, jak wpisać nasze dotychczasowe hasło i kliknąć „Usuń”.

Czy warto usuwać hasło Windows?

Czy jednak warto usuwać hasło z naszego konta w systemie Windows? Jeśli jest to komputer stacjonarny, którego używamy tylko w domu, to możemy sobie na to pozwolić. Ale jeśli jest to laptop, lepiej jednak pozostawić hasło w użyciu, a nasz poradnik na temat tego jak usunąć hasło Windows potraktować w kategoriach czysto informacyjnych i edukacyjnych. Jeżeli bowiem nasz laptop wpadnie w niepowołane ręce, to bez hasła będziemy mieli naprawdę problem, bo ktoś będzie mógł uzyskać dostęp do wszystkich naszych danych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here