kredyt hipoteczny

Kredyt hipoteczny jest jedną z wielu opcji sfinansowania zakupu mieszkania czy domu. Na swoje wymarzone miejsce na świecie nie jest jednak tak prosto otrzymać pieniądze. Możliwości uzyskania kredytu hipotetycznego są ściśle określone. Czym dokładnie jest kredyt hipoteczny i jakie są jego wymagania? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/kredyt-hipoteczny-co-musisz-wiedziec/ 

Kredyt hipoteczny – czym jest? 

Kredyt hipoteczny to kredyt celowy, który udzielony jest zakup mieszkania lub domu, remont czy budowy nieruchomości. Nie posiada on określonego minimum okresu spłaty, natomiast maksymalnie może być on zaciągnięty na 35 lat. Niektórych bankach możliwe jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego na okres 40 lat. Najczęściej taki kredyt udzielany jest na 25 – 30 lat. 

Jego zabezpieczeniem jest hipoteka, czyli zabezpieczenie w formie prawa do przejęcia nieruchomości. Bank wpisuje się w księgę wieczystą jako wierzyciel zaciągniętego zobowiązania. W przypadku, kiedy kredytobiorca nie spłaci kredytu bank ma prawo zająć się bo nieruchomość. Za pomocą kredytu hipotetycznego możemy sfinansować też kupno działki budowlanej. 

Jakie są wymagania do zaciągnięcia kredytu hipotecznego? 

Żeby uzyskać kredyt hipoteczny musimy spełniać wiele wymagań. Bank sprawdzi między innymi czy posiadamy czystą historię kredytową, wystarczającą zdolność kredytową oraz nasz profil, na podstawie danych takich jak wiek, stan cywilny, liczba osób będących na utrzymaniu, status mieszkaniowy i majątkowy, wykształcenie, staż pracy, wykonywany zawód oraz zajmowane stanowisko. 

Czym jest historia kredytowa i zdolność kredytowa? 

Historia kredytowa jest natomiast historia naszych wcześniejszych zobowiązań. Zaliczają się do niej wcześniejsze kredyty, zaciągnięte wcześniej pożyczki oraz telefony wzięte na raty, umowy na internet czy kartę kredytową. Każde zobowiązanie które zostały niespłacone lub płacone nieregularnie ma wpływ na naszą historię kredytową. Zdolność kredytowa natomiast jest to zdolność do spłacenia zaciągniętego kredytu bez opóźnień. Bank weryfikuje, czy nasze dochody wystarczają na pokrycie bieżących wydatków oraz wcześniejszych zobowiązań. 

Zobacz też: http://www.parafia-internetowa.pl/czy-karta-kredytowa-to-ratunek-dla-domowego-budzetu/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here