Jak zmniejszyć ekran?

Wielu z was na pewno zadaje sobie pytanie, jak zmniejszyć ekran? Jest to bardzo proste, jednak wiele osób, które nie znają się na komputerze ma z tym problem. Najczęściej są to osoby starsze, które nie mają żadnego doświadczenia z obsługą komputera, lub dzieci nieznające się na komputerze. Zdarzają się również przypadki, że ludzie dorośli gubią się w tym i nie mają pojęcia jak to zrobić.

Jak zmniejszyć ekran?

Jak zmniejszyć ekran?W internecie możemy znaleźć przeróżne poradniki dotyczące ekranu. Wiele z nich po prostu są błędne, niejasne, trudne w zrozumieniu przez odbiorcę. Lecz zmiana rozdzielczości ekranu jest jedną z bardzo prostych rzeczy. Nie trzeba się znać na komputerze, aby móc powiększać, czy zmniejszać ekran. Wszystko zależy, z jakiego systemu operacyjnego korzystamy. Najczęściej jest to Windows 10, jednak niektórzy posiadają starsze wersje na przykład Windows 8 czy Windows 7. Zdarzają się osoby posiadające jeden z najstarszych systemów komputerowych, czyli Windows XP. Powiększenie czy pomniejszenie ekranu w tym systemie również nie należy do rzeczy skomplikowanych.

Teraz przedstawię, w jaki sposób możemy zmienić rozdzielczość naszego ekranu w poszczególnych systemach:

W jednej z najstarszych wersji systemów Windows XP trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na pulpit i wybrać „właściwości” dalej wejdź w „ustawienia”. W ustawieniach możesz ustawić rozdzielczość ekranu, czyli powiększyć lub go pomniejszyć.

W wersji Windows 10 ekran możemy zmniejszyć wykonując następujące kroki:

  • najpierw kliknij prawym przyciskiem myszy pulpit i z menu rozwijanego wybierz „ustawienia ekranu”.
    (Jeśli tym sposobem nie dostałeś się do ustawień ekranu spróbuj kliknąć przycisk Start i wpisz hasło „zmień ustawienia ekranu”.)
  • Zmniejszyć ekran możesz poprzez zmienianie rozdzielczości ekranu.

Mam nadzieje, że więcej osób nie będzie miało z tym problemu, ponieważ zmniejszenie ekranu to naprawdę bardzo prosta rzecz.

W wersjach WINDOWS 7/8 działa to w ten sam sposób, klikając prawym przyciskiem myszy pulpit z menu rozwijanego trzeba wybrać „rozdzielczość ekranu”. Dalej zmieniamy rozdzielczość ekranu i gotowe.

[Głosów:8    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here