Ostatnio najmodniejszym typem słuchawek są te nauszne. Wszyscy już je noszą. Praktycznie co trzecia osoba spotkana na ulicy będzie mieć na głowie olbrzymie słuchawki, a na siłowniach i w klubach fitness trudno już znaleźć kogoś, kto korzystałby z tych starodawnych maleńkich przyrządów przeznaczonych do odtwarzania muzyki. Słuchawki nauszne stały się po prostu modne. Ich największym plusem jest nowoczesny wygląd i zdolność do uzupełniania stylizacji, ale jednak nie każdemu będą one odpowiadać, ponieważ noszone przez dłuższy czas często doprowadzają do bólu małżowiny usznej. Nie należy zatem kierować się modą przy wyborze sprzętu, z którego potem będzie się korzystać praktycznie codziennie. A znacznie wygodniejszą alternatywą dla słuchawek nausznych są te douszne. To klasyka, która od lat zadowala wszystkich melomanów. A na jakie słuchawki douszne warto się zdecydować?

Jakie słuchawki douszne?

Jakie słuchawki douszneSłuchawki douszne często są mylone ze słuchawkami dokanałowymi, jednakże należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to absolutnie jedno i to samo. Oba modele różnią się od siebie zarówno konstrukcją, jak i działaniem. Warianty dokanałowe doskonale radzą sobie z całkowitym wyciszeniem dźwięków dochodzących z zewnątrz, ale z tego względu bywają wręcz zagrożeniem, bo gdy człowiek słucha przez nie muzyki i jednocześnie spaceruje po ruchliwych ulicach, może po prostu nie usłyszeć nadjeżdżającego auta czy wypadającego z torów tramwaju. Wiele osób uważa także, że słuchawki dokanałowe są po prostu niewygodne. Zdecydowanie trzeba przyzwyczaić się do ich noszenia, ale czy jest w tym sens, skoro równie dobrze można od razu sięgnąć po bardziej komfortowe słuchawki douszne?

Droższe modele

A jakie słuchawki douszne byłyby najlepsze? Tutaj każdy sam musi odpowiedzieć sobie na pytanie, na czym mu zależy. Przeważnie im droższy jest model słuchawek, tym więcej funkcji potrafi spełniać, ale osobie, która słucha muzyki sporadycznie, coś takiego nie będzie absolutnie potrzebne. Całkiem niezłe modele douszne można natomiast kupić już za kwotę niecałych stu złotych, a zdecydowanie nie jest to wygórowana cena. A jakie są zalety słuchawek dousznych? Otóż mimo iż czasami wypadają one z uszu i nie potrafią całkowicie wygłuszyć dźwięków otoczenia, to jednak są najbardziej uniwersalne i najwygodniejsze przy regularnym użytkowaniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here