Jak obliczyć skalę mapy?

Dzieci od najmłodszych lat mają do czynienia z różnego rodzaju wiedzą. Najpierw zaczyna się od najbardziej podstawowych kwestii, takich jak czytanie najprostszych tekstów i pisanie prostych treści. Poznajemy, jak wyglądają poszczególne litery i cyfry. Uczymy się też liczyć – od dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia poprzez coraz to bardziej skomplikowane działania poznając dziesiątki, setki, tysiące i miliony.

Na geografii uczymy się o kontynentach, poznajemy mapę Polski

Dowiadujemy się też jakie są stolice świata, czy też jak obliczyć skalę mapy oraz poznajemy surowce, z których zbudowana jest nasza planeta oraz w jakiej produkcji dany kraj przewodzi na świecie.

Jak obliczyć skalę mapy?Poznajemy też gatunki zwierząt i roślin, które nas otaczają, dowiadujemy się, jak wygląda nasza budowa, zarówno psychiczna, jak i fizyczna. Zgłębiamy wiedzę na temat pierwiastków i ich wzorów, a także prawo grawitacji oraz poznajemy historię całego świata, począwszy od czasów prehistorycznych aż poprzez kolebkę cywilizacji rzymskiej przez renesans aż po I i II wojnę światową i po czasy współczesne. Z czasem stajemy przed kwestią wyboru – w jakim kierunku pójdziemy – czy będą to przedmioty humanistyczne, czy jednak ścisłe. Może przyszłość naszą wiążemy z językami obcymi, a może dobrze obracamy się w środowisku informatycznych i lubimy drążyć nowinki technologiczne. A może też to zajęcia wychowania fizycznego sprawiają nam sporo radości i czujemy, że zostaniemy wybitnymi sportowcami.

Dróg jest wiele, a w trakcie szkoły średniej może się okazać, że nasze preferencje będą ulegać zmianie i odkryjemy swoje nowe talenty. Wchodzimy na wyższy poziom – kolejne lektury, coraz trudniejsze i wymagające coraz to większej ilości naszych własnych wniosków, coraz bardziej skomplikowane zasady gramatyczne – zarówno w przypadku gramatyki polskiej, jak i w przypadku gramatyki obcojęzycznej. Rozwiniemy swoje wiadomości historyczne, jak i geograficzne. Będziemy poszerzać swój zakres wiedzy i próbować odnaleźć ten areał, w którym czujemy się najlepiej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here