rośliny

Lato  jest to okres, kiedy szczególnie powinno się dbać o kwiaty znajdujące się w naszych domach. Wydawać by się mogło, że lato jest to dla nich czas idealny. Mają dużą dostępność do słońca, jest im ciepło, czego chcieć więcej? W rzeczywistości okazuje się, że jednak jest inaczej. Sprawdźcie sami co powinniście zrobić, a czego absolutnie unikać jak ognia.

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/rosliny-podczas-upalow/

Jak zadbać o rośliny podczas dużych upałów? – Podlewanie kluczem do sukcesu

Kiedy za oknem temperatura jest szczególnie wysoka, a na zewnątrz nie ma dosłownie czym oddychać, to absolutnie nie możecie zapomnieć o waszych roślinkach. Podczas dużych upałów może zdarzyć się również tak, że będziecie to musieli robić nawet raz czy kilka razy dziennie. Wszystko zależy od tego w jakim miejscu postawione są wasze kwiatuszki, a także ile światła wpada do pomieszczeń w których się znajdują. Przykładowo, osoba mieszkająca w wieżowcu na jednym z najwyższych pięter będzie miała w mieszkaniu dużo więcej, niż ta, która mieszka w tym samym budynku, tylko na parterze. Do podlewania ich możecie użyć specjalnych kul nawadniających lub żeli, które dłużej przytrzymają wodę w doniczce.

Kiedy powinno się podlewać kwiaty w lecie?

W okresie letnim nie powinno się  podlewać kwiatów rano. Dzieje się tak dlatego, że podlewając kwiaty około godziny 8-9, kiedy słońce zaczyna się już rozkręcać i ma dla was coraz wyższe i wyższe temperatury, szybko okaże się, że cała woda w doniczce zupełnie wyschnie, a kwiat nie będzie miał czego pić. Kwiaty podawajcie zatem ( w miarę możliwości), na kilka godzin przez tym jak wstanie słońce lub najlepiej późnym popołudniem albo dopiero wieczorem.

Zobacz też: http://www.darmoland.pl/ksiazki-kryminalne-ktore-koniecznie-musisz-znac/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here