Wybielanie zębów Kraków - W jaki sposób wybielić swoje zęby?

Białe zęby to marzenie większości z nas. Na rynku istnieje wiele różnych metod, które pozwalają cieszyć się ładnym uśmiechem, wśród nich wymienić należy pasty, paski, lakiery, żele i wiele innych. Pierwszym krokiem do realizacji tego celu jest usunięcie kamienia, jednak to dopiero początek.

Najważniejszą kwestią, o jakiej warto pamiętać to fakt, że zęby naturalnie mają różny kolor. Można spotkać zęby białe, w kolorze kości słoniowej czy też żółtobrunatne. Największy wpływ na zęby mają nasze geny i to od nich w głównej mierze zależy kolor zębiny, grubość czy też odcień szkliwa. Oczywiście czas również ma wpływ na kolor zębów, ponieważ z biegiem czasu szkliwo się ściera. Oczywiście przebarwione zęby nie wyglądają dobrze i warto zadbać o ich wygląd. Poniżej prezentujemy metody na realizację tego zadania.

Zdjęcie kamienia

Pierwszym krokiem, jeśli chodzi o wybielanie zębów Kraków, jest ściągnięcie kamienia nazębnego. Po wykonaniu tego zadania można zobaczyć już jaśniejsze zęby. Do usuwania kamienia nazębnego stosuje się metody ultradźwiękowe, mechaniczne oraz piaskowanie. Oczywiście nie można zapominać o konieczności wymiany plomb, ponieważ one również zmieniają swój kolor wraz z upływem czasu.

Pasty do zębów

Jest to najprostsza, a zarazem najmniej skuteczna metoda poprawiająca kolor zębów. Generalnie metoda ta służy do poprawiania koloru zębów o 1-2 tony. W skład past wybielających wchodzą specjalne enzymy i aktywne mikrogranulki, które rozpuszczają błonkę i wiążące płytkę nazębną ze szkliwem. W pastach znajdują się także specjalne substancje, które mechanicznie usuwają osad nazębny. Decydując się na wybielanie zębów Kraków przy wykorzystaniu past, trzeba zwrócić uwagę na współczynnik ścieralności, który nie powinien być wyższy niż 200. Dobrym uzupełnieniem tego sposobu wybielania zębów są specjalne płyny do płukania ust.

Paski, lakiery oraz żele wybielające

Tego rodzaju produkty pozwalają na uzyskanie efektu wybielania zębów o 2-4 tonów, a czas, w którym uzyskuje się tego rodzaju efekty to około 2-3 tygodni. Najczęściej stosuje się paski, które są nasączane żelem. Przykłada się je na około 20 minut 2x dziennie. Niestety stosuje się je tylko od 4 do 4, zarówno na dole, jak i górze. Metody te nie docierają do przestrzeni między zębowych. Inną metodą są specjalne nakładki, które trzeba dopasować do swoich zębów. Dzięki nim wybielanie zębów Kraków, są o wiele skuteczniejsze, ponieważ uzyskuje się efekt na całej szerokości zębów. Cena tego rodzaju preparatów jest bardzo atrakcyjna.

Lampy do wybielania zębów

Są to specjalistyczne zabiegi, jeśli chodzi o wybielanie zębów Kraków. Podczas jednego zabiegu można wybielić zęby nawet o 5 tonów, a sam zabieg trwa około godziny. Przed samym zabiegiem zabezpiecza się dziąsła i stosuje specjalną gumową osłonę. Same zęby są naświetlane specjalną lampą, które przyspieszają działanie preparatu, którym smaruje się zęby. Cykl wybielania powtarza się 2-4 razy, w celu uzyskania najlepszych efektów. Niestety koszty tej metody są dość wysokie, pomimo jej całkiem sporej skuteczności.

Maskowanie

Nie każde zęby dobrze reagują na wybielanie zębów Kraków przy wykorzystaniu maskowania. Najlepiej na te zabiegi reagują zęby żółte, natomiast zęby o kolorze brązowym szarym czy też dużych przebarwieniach mogą wybielać się nierównomiernie. Dlatego też raczej, jeśli zachodzi taka możliwość warto raczej skorzystać z innej opcji.

Jak widać sposobów na poprawienie stanu swojego uzębienia jest całkiem sporo i z całą pewnością każdy znajdzie ten dla siebie. Warto przetestować co najmniej, kilka zanim wybierze się ten właściwy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here