Quilling – bardzo ciekawa technika

0
1601

Quilling to bardzo ciekawa technika należąca do papieroplastyki, polegająca na tworzeniu przeróżnych ozdób, dekoracji czy figurek za pomocą wąskich pasków papieru. Paski zwija się w ciasne sprężynki i palcami formuje się odpowiednie kształty. W ten sposób powstają pojedyncze elementy, które skleja się ze sobą, tworząc różne kompozycje.

Co można stworzyć techniką quillingu?

Techniką quillingu można wykonać wiele zachwycających dekoracji. Bardzo popularne są kartki okolicznościowe ozdabiane elementami quillingu np. kwiatami. Z powodzeniem można też wykonać trójwymiarowe figurki, czy obrazki do powieszenia na ścianę. Ciekawe są również ozdobne ramki. Ponadto quilling świetnie nadaje się do tworzenia świątecznych ozdób. Z powodzeniem można tą techniką tworzyć unikatowe jajka wielkanocne i bombki bożonarodzeniowe, oraz inne choinkowe zawieszki.

Co jest potrzebne do tworzenia techniką quillingu?

Podstawową rzeczą, która jest potrzebna do tworzenia dekoracji techniką quillingu są specjalne, różnokolorowe paski. To z nich formuje się wszelkie kształty potrzebne do tworzenia dekoracji.

Można je pociąć samemu lub kupić w sklepie gotowe. Paski mają od 3 do 8 milimetrów szerokości. Pakowane są po 100 lub 150 sztuk i są uporządkowane kolorystycznie. W sklepach można znaleźć paski w jednym kolorze, albo pakowane w zestawie kilku odcieni pasujących do siebie. Mogą być one sklejone na końcach lub nie klejone. Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z quillingiem bardzo dobrym rozwiązaniem może być zestaw, składający się z kilku tysięcy pasków w różnych kolorach, oraz wszystkie najważniejsze akcesoria. Ciekawym rozwiązaniem są również specjalne karbowane paski, czy paski w kształcie płatków, z którym można tworzyć niepowtarzalne kwiaty. Dodatkowo można też znaleźć paski do quillingu wykonane z różnego rodzaju papieru. Kupując stacjonarnie warto dotknąć pasków i wybrać te, z którymi będzie się najlepiej pracowało.

Oprócz pasków do quillingu z pewnością przydadzą się specjalne szablony. Najczęściej jest to linijka z okrągłymi okienkami w różnych wymiarach. Pomagają one tworzyć równe elementy.
Quliing, jako technika, będzie wymagał od nas również specjalnego grzebienia. Dzięki niemu można tworzyć bardzo ciekawe kompozycje kwiatowe i skomplikowane przeplatanki. Z pewnością przyda się również karbownica, klej oraz malutkie, precyzyjne nożyczki. W zależności od tego co chcemy wykonać, przydadzą się również kartki z bloku technicznego czy inne tworzywo odpowiednie na bazę np. kartki.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here