Liposukcja

Dziś termin liposukcja jest niezwykle popularny, zaś sam zabieg pozwala na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Liposukcja to zabieg medycyny estetycznej, który polega na odsysaniu tłuszczu, i pozbywaniu pacjentów zbędnych kilogramów. Celem tego zabiegu jest wymodelowanie sylwetki, a także nadanie ciału właściwych proporcji, a wszystko to dzięki specjalnemu odsysaniu tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała.

Zalety liposukcji

Liposukcja to zabieg, który prowadzi do wymodelowanie sylwetki w tak zwanych miejscach problematycznych, czyli takich, na które nie działają żadne inne zabiegi medycyny estetycznej czy też regularne ćwiczenia. Dzięki liposukcji możliwe jest nadanie ciało właściwych proporcji, zaś sam efekt jest bardzo trwały, a to tylko dlatego ponieważ odessana tkanka tłuszczowa nie podlega odnowieniu. Dzięki temu też pacjent bardzo szybko wraca do codziennego trybu życia i nie wymaga żadnej, długiej rekonwalescencji. Liposukcja efekty jakie daje to gwarancja, że w ten szybki sposób po kilku tygodniach zauważymy znaczące różnice w naszej sylwetce.

Wskazania do zabiegu liposukcji

To, czy dany pacjent kwalifikuje się do zabiegu liposukcji ocenia lekarz po dokładnym wywiadzie i czasami zleceniu odpowiednich badań. Następnie w przypadku kwalifikacji do zabiegu wybiera się partie ciała z których ma być odsysany zbędny tłuszcz. Wśród najczęściej wyszczuplanych partii ciała wymienia się twarz i szyję, a także górna okolice ramion, brzuch, biodra i pośladki, a także uda i podudzia. Co więcej liposukcji można podać także łydki i okolice kostek, a nawet kolana. Modelowaniu za pomocą liposukcji można poddać brodę, talię a także klatkę piersiową u mężczyzn. Tu należy też zaznaczyć, że sama liposukcja efekty jakie daje zależy od wielu czynników, w tym również od predyspozycji danej osoby do tycia i nadmiernego gromadzenia tkanki tłuszczowej. Ponadto metoda liposukcji nie jest metodą zalecaną na zmniejszenie wagi ciała, a tylko metodą wspomagającą do tak zwanego modelowania sylwetki. Dzięki liposukcji można usunąć nagromadzona tkankę tłuszczową, która nie reaguje na dietę, ćwiczenia fizyczne,czy też na różnego typu zabiegi, które w pierwszej kolejności polecane są pacjentom w klinikach medycyny estetycznej. Sam zabieg jest niezwykle skuteczny, stąd też bardzo duża jego popularność na rynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here