Czujesz mrowienie i drętwienie nóg? Udaj się do chirurga naczyniowego

Chirurg naczyniowy jest specjalistą w rozpoznawaniu i leczeniu chorób naczyń krwionośnych. Konsultacja z takim lekarzem polecana jest również tym osobom, które odczuwają uczucie mrowienia i drętwienia nóg. Jeśli potrzebny jest chirurg naczyniowy Katowice to jedno z miast na mapie kraju, gdzie można skorzystać z konsultacji.

Co może być przyczyną mrowienia i drętwienia nóg?

Znajdujące się w nogach naczynia krwionośne są podatne na różne schorzenia. Jednymi z ich pierwszych objawów mogą być mrowienia i drętwienia tych kończyn.

Mrowieniu i drętwieniu nóg mogą towarzyszyć także inne objawy, na przykład uczucie ciężkości nóg, widoczne obrzęki, pajączki, czyli popękane naczynka krwionośne, czasowa utrata czucia w kończynach, sinawe lub brązowawe zmiany widoczne na skórze.

Takie symptomy mogą świadczyć o przewlekłej niewydolności żylnej, której objawem są również żylaki.

Czym jest przewlekła niewydolność żylna?

Przewlekła niewydolność żylna to dolegliwość, w której dochodzi do zatrzymywania się krwi w żyłach kończyn dolnych. Leczy ją chirurgia naczyniowa Katowice ma również dobre gabinety, gdzie można skorzystać z fachowej pomocy.

Schorzenie to w większości przypadków dotyka kobiet. Ryzyko jego wystąpienia zwiększa się też wraz z wiekiem, a także u osób z otyłością. Również częściej zapadają na nie osoby z pracą siedzącą, o niskiej aktywności fizycznej, palące papierosy.

Choroby nie należy lekceważyć, ponieważ może ona powodować nie tylko żylaki, ale też zwiększone ryzyko zapaleń żył, owrzodzeń. Taką dolegliwość diagnozuje poradnia chirurgii naczyniowej katowice mają wiele dobrych punktów świadczących usługi w tym zakresie.

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej

Osobom, u których pojawiają się objawy przewlekłej niewydolności żylnej, pomóc może poradnia chirurgii naczyniowej Katowice czy w innym mieście.

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej zależne jest od stopnia zaawansowania dolegliwości. Stosuje się głównie leki wspomagające pracę naczyń. Zaleca się też terapię uciskową, na przykład z użyciem rajstop. Gdy pojawiają się żylaki, chirurgia naczyniowa Katowice proponuje zabiegi ich usuwania, na przykład skleroterapii, laserowego usuwania żylaków.

Podsumowując, gdy odczuwane jest mrowienie i drętwienie kończyn dolnych, warto zapisać się do specjalisty takiego, jak chirurg naczyniowy Katowice również mają uznanych specjalistów w tym zakresie. Adresy ich gabinetów dostępne są w sieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here