Śruby pasowane - najważniejsze informacje

Obecnie można kupić rozmaite elementy złączne. Badania pokazują, że często wybierane są między innymi śruby pasowane. Jaka jest ich konstrukcja? W jakich sytuacjach są wykorzystywane przez specjalistów?

Jak są zbudowane śruby pasowane?

Śruby pasowane mają bardzo specyficzną budowę. W tym przypadku odcinek gładki ma nieco większą średnicę niż odcinek gwintowany. Dlaczego jest to istotne? Warto zwrócić uwagę na aspekt, że taka konstrukcja wynika z tego, że elementy złączne tego typu są po prostu przygotowywane w sposób dwuetapowy. Co dzieje się na samym początku? W pierwszej kolejności wykonywany jest otwór o mniejszej średnicy. Co dzieje się dalej? Następnie fachowcy rozwiercają go już do właściwego wymiaru. Oczywiście, wszystko musi być wykonywane dokładnie oraz starannie. Specjaliści bazują na swojej wiedzy. Mają także do dyspozycji nowoczesny sprzęt. Tak, aby śruby pasowane perfekcyjnie nadawały się do danego zastosowania.

Bez żadnego kłopotu można zdecydować się na porządne elementy złączne z tej kategorii. Do wyboru są na przykład śruby pasowane z gniazdem sześciokątnym, spełniające normę ISO 7379 ustanowioną przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Czym cechują się jednak takie akcesoria? Mają one metryczny rodzaj gwintu. Posiadają klasę własności materiału 12.9. Jakie komponenty są stosowane w przypadku tych elementów złącznych? To między innymi stal węglowa. Tak samo, jak stal nierdzewna A2 (INOX). Dzięki temu akcesoria są między innymi bardzo odporne na korozję, żarowytrzymałe, charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz bardzo prostą obróbką. Dodatkowo występuje tutaj również możliwość recyklingu, co dla coraz większej ilości osób ma naprawdę spore znaczenie…

Zastosowanie śrub pasowanych

Takie właśnie elementy złączne są bardzo uniwersalne… Przede wszystkim są wykorzystywane tam, gdzie konieczna jest bardzo duża dokładność pasowania. W literaturze fachowej określamy to jako tak zwane ciasne pasowanie. Śruby pasowane bardzo często używa się w rozmaitych maszynach. Fachowcy chcą osiągnąć bowiem występowanie mniejszych luzów w trakcie pracy. Chodzi im również o stabilne połączenie. Takie, które nie będzie się – kolokwialnie pisząc – wyrabiać się wraz z użytkowaniem… Warto zatem decydować się na elementy tego typu wyłącznie od dobrego producenta. Wtedy można liczyć na wszystkie wyżej wymienione zalety. Na szczęście na rynku takich dobrych podmiotów nie brakuje. To między innymi firma STALMUT, która gwarantuje sporo asortymentu oraz atrakcyjne warunki finansowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here