Blizny potrądzikowe? Usuniesz je w gabinecie medycyny estetycznej

Blizny pozostałe po trądziku są trudne w usunięciu zwykłymi kosmetykami. Aby o nich zapomnieć, warto wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej Katowice są jednym z miast, gdzie można skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Jak powstają blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe to rodzaj blizn, które są pozostałością wyprysków. Najczęściej pojawiają się u osób, u których trądzik nie był właściwie leczony. Niekiedy mogą posiadać wygląd kraterowatych zagłębień, którym może towarzyszyć także zaczerwienienie.

Najczęściej blizny potrądzikowe można zauważyć na policzkach, ale również mogą być one widoczne na innych partiach twarzy, na przykład na brodzie, nosie lub na czole, zależnie od obszaru objętego przez trądzik.

Blizny potrądzikowe są problemem dotykającym zarówno nastolatków, jak również osób dorosłych. Skuteczną odpowiedzią na takie zmiany jest medycyna estetyczna Śląsk to jeden z regionów, gdzie można skorzystać ze specjalnych zabiegów na ten typ blizn.

Medycyna estetyczna na blizny potrądzikowe

Każda dobra klinika medycyny estetycznej Katowice oraz w innych miastach może zaproponować swoim pacjentom specjalne zabiegi na blizny, w tym też na blizny potrądzikowe.

Najczęściej medycyna estetyczna Śląsk wykorzystuje zabiegi bazujące na złuszczaniu mechanicznym oraz chemicznym, a także zabiegi laserowe.

Blizny potrądzikowe – złuszczanie naskórka

Złuszczanie naskórka pozwala na zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych. W tym przypadku gabinet medycyny estetycznej katowice oraz w innych miastach będzie mógł zaproponować zabiegi mikrodermabrazji, dermabrazji oraz głębokie peelingi chemiczne – kwasowe.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabiegi te powinny być wykonane kilkukrotnie. Częstotliwość dobierze wtedy klinika medycyny estetycznej Katowice na podstawie widoczności niedoskonałości oraz typu skóry pacjenta.

Blizny potrądzikowe – zabiegi laserowe

Bardzo dobre wyniki mogą dać również zabiegi laserowe. Takie zabiegi gabinety medycyny estetycznej w Katowicach i innych miastach polecają także tym osobom, u których blizny są bardzo głębokie.

Podczas zabiegu laserowego dochodzi do kontrolowanego uszkodzenia skóry, która następnie odbudowuje się. W efekcie blizny mogą stać się mniej widoczne lub nawet całkowicie zaniknąć.

Skuteczna medycyna estetyczna na Śląsku to zatem sprawdzony wybór dla osób z problemem blizn potrądzikowych!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here