Jakimi zabawkami małe dzieci najchętniej bawią się na plaży

W sklepach z akcesoriami dziecięcymi znajdziemy różnorodne zabawki plażowe, od najprostszych zestawów do piasku, przez zabawki dmuchane, które pozwalają czerpać więcej radości z zabaw w wodzie, po popularne akcesoria sportowo-rekreacyjne, takie jak piłki czy dyski do rzucania. Jeśli szukasz gadżetów dla najmłodszych dzieci, najlepszym wyborem będą te pierwsze, czyli różnorodne zestawy składające się z wiaderka, sitka, grabek, łopatki i foremek.

Zestaw do zabaw w piasku

Najprostszą i jednocześnie jedną z najatrakcyjniejszych dla malucha zabawek plażowych jest zwykłe plastikowe wiaderko. Dziecko może wykorzystać je do zbierania piasku i stawiania piaskowych babek, do nabierania i przenoszenia wody, gromadzenia muszelek lub kamieni. W zestawie z zabawkowym wiaderkiem zwykle oferowane są również dodatkowe akcesoria, które zwiększają atrakcyjność zabaw w piaskownicy lub nad wodą. Są nimi łopatki, grabki, różnego rodzaju foremki, niekiedy sitko, przez które dziecko może przesiewać piasek, oddzielając od niego kamienie i muszelki czy niewielka, plastikowa konewka, do której dziecko może nalewać wody i polewać nią piasek. Takie zabawki plażowe choć są proste i jednocześnie najtańsze, to jednak podobają się praktycznie wszystkim maluchom. Jeśli szukasz czegoś innego, alternatywą mogą być plastikowe pojazdy typu wywrotka.

Samochody i inne pojazdy do piaskownicy lub na plażę

Prócz typowych zestawów do zabaw w piasku, atrakcyjną opcją dla małego dziecka wypoczywającego nad wodą są różne kategorie zabawkowych pojazdów, takich jak plastikowy samochód z wywrotką, na którą można zapakować piach i przewieźć go w inne miejsce. Jeśli taki pojazd ma być zabawką plażową, warto szukać modelu o maksymalnie uproszczonej konstrukcji, lekkiego, wykonanego z materiałów przystosowanych do użycia w wodzie. Obok wywrotek, w charakterze pojazdów do zabaw w piaskownicy, ogrodzie lub na plaży, dobrze sprawdzą się również gruszki, koparki i ładowarki, traktory z przyczepą, różnego rodzaju łódki czy pojazdy latające – plastikowe rakiety, helikoptery i samoloty. Takie zabawki plażowe powinny być trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Jeśli planujesz urlop z małym dzieckiem nad morzem, zabierz ze sobą zestaw najprostszych, plastikowych zabawek plażowych. Taki minimalny zestaw powinien składać się z wiaderka i łopatki. Oczywiście możesz zainwestować w dodatkowe akcesoria, które zwiększą zakres możliwych do realizacji zabaw. Poza tym możesz kupić dziecku plastikowe autko, wywrotkę lub inny pojazd, którym dziecko będzie mogło bawić się zarówno w piasku, jak i w wodzie.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here