Foteliki samochodowe dla dzieci

Fotelik samochodowy to nie tylko obowiązek, który nakładają na rodziców odpowiednie przepisy prawne. To przede wszystkim zapewnienie dziecku bezpieczeństwa podczas podróży. Owszem, dawniej nie używano tego rodzaju akcesoriów, jednak nie można porównywać ilości samochodów na drogach i ilości wypadków drogowych. Do tego warto dodać rozwój nauki, techniki i świadomości. Dlatego też sprawa zakupu odpowiedniego fotelika dla dzieci jest bezdyskusyjna. Każda rodzina, która posiada dziecko, musi liczyć się z obowiązkiem przewożenia najmłodszych w foteliku samochodowym. Jest to zazwyczaj jeden z podstawowych zakupów, oprócz wózka, jaki realizujemy już na etapie kompletowania pierwszej wyprawki.

Na co zwracać uwagę wybierając fotelik?

            Najmniej ważna powinna być w tym przypadku estetyka, czyli kolor i ewentualne nadruki na materiale. Jako odpowiedzialni rodzice powinniśmy się skupić na walorach bezpieczeństwa, które fotelik ma zapewniać. Przede wszystkim musimy sprawdzić, czy posiada wszelkie certyfikaty, dopuszczające go do używania na terenie Unii Europejskiej. Nie zawsze rozwiązania przywiezione np. ze Stanów Zjednoczonych, mimo że bardzo dobre, będą respektowane na naszym terenie. UE dopuszcza foteliki jedynie takie, które spełniają normy europejskie. Warto o tym pamiętać.

            Dodatkowym elementem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę, jest łatwość montażu i stabilność fotelika po jego umiejscowieniu w samochodzie. Musi on także idealnie pasować do wieku naszego dziecka, a najlepiej, gdyby posiadał możliwość płynnej regulacji, co pozwoli na jego użytkowanie nawet w przypadku dzieci starszych. Koszty zakupu odpowiedniego fotelika można sfinansować z pożyczki online.

 

Liczy się marka?

            Niektórzy, decydując się na zakup fotelika samochodowego, kierują się znanymi markami, które mają ugruntowaną pozycję na rynku. Nie zawsze jednak jakość tańszego rozwiązania, a wykonanego przez niewielki startup, będzie ustępowała produktowi markowemu. Warto zatem oszczędzić nieco pieniędzy i zdecydować się na zakup certyfikowanych i dobrych jakościowo produktów, które zostały wykonane przez producentów znacznie mniej inwestujących w reklamę, niż międzynarodowi giganci.

            Wybierając fotelik, warto także skorzystać z możliwości zakupu w sieci, co gwarantuje uzyskanie niejednokrotnie atrakcyjniejszej ceny niż ta oferowana w sklepie stacjonarnym. Finansowanie zakupu może się także odbyć w Internecie, z wykorzystaniem pożyczki online. Musimy także zwracać uwagę, aby nabywany fotelik był nowy, a nie powystawowy czy testowy. W takiej sytuacji, mimo uzyskania niższej ceny, możemy się spotkać z egzemplarzem lekko zniszczonym, mniej estetycznym.

 

Wózek z fotelikiem

            Częstym rozwiązaniem jest łączenie funkcji wózka z fotelikiem samochodowym. Odpinana gondola może pełnić swobodnie rolę fotelika, jeśli tylko posiada odpowiednie wyprofilowanie i miejsce do zapięcia pasów bezpieczeństwa. Jest to propozycja dla osób, które cenią sobie nie tylko wygodę, ale i funkcjonalność.

            Koszt zakupu wózka z dwiema funkcjami będzie nieco wyższy niż jego klasycznego odpowiednika, jednakże będzie z pewnością opłacalny. Pożyczki online pozwolą wybrać właściwy model, który sprawdzi się nie tylko na spacerze z dzieckiem, ale również w samochodzie podczas podróży.

            Zakup fotelika samochodowego powinien być poprzedzony dokładną analizą rynku. Nie chodzi jedynie o porównanie cen poszczególnych ofert, ale przede wszystkim wybranie właściwego modelu, który będzie najodpowiedniejszy do naszych potrzeb i oczekiwań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here