kajak 1 osobowy

Chwila samotności jest potrzebna każdemu. Grono rodzinne i codzienny zgiełk miasta wyczerpuje nasze zasoby energii. W takiej sytuacji kusząca staje się samotna wyprawa nad wodę. Idealnie sprawdzi się w tym kajak 1 osobowy.

Szum płynącej wody działa kojąco na skołatane nerwy, to fakt. Przy odrobinie wysiłku na zastrzyk endorfin gwarantuje on sprawdzony przepis na udany urlop. Niestety, organizowane przez wypożyczalnie spływy kajakowe bywają mocno zatłoczone. Imprezowicze, małe dzieci i różnego rodzaju krzykacze mogą szybko zepsuć humor. Nie będziemy się z nimi męczyć na samodzielnie zorganizowanej wycieczce.

Kajak 1 osobowy zapewni Tobie chwile spokoju i odosobnienia. Mając taki na własność, możesz wyruszyć na spływ gdziekolwiek zapragniesz. Nie będziesz zdawał się na los i liczył na spokojne towarzystwo.

Na spływ jednak musimy się wpierw przygotować. Co powinniśmy mieć, wybierając się na samotne kajakowanie? 

 

  • Minimum sprzętu – kajak 1 osobowy, oraz wiosło

 

Oczywiście, podstawą jest kajak, oraz wiosło. Kupując nową łódź, zawsze warto przypomnieć sobie przeszłe spływy. Warto przy tym pamiętać, że „jedynki” są mniejsze od kajaków dwuosobowych, a co za tym idzie –  mniej stabilne. Są za to zwinniejsze i szybsze, ale jednak wymagają pewnego doświadczenia na wodzie. Zwłaszcza jeśli wybieramy się w samotny spływ.

Tak jak kajak, odpowiednie wiosło to również kwestia własnych upodobań i budowy ciała. Można bezpiecznie założyć, że powinno być wyższe o około 10-20cm od twojego wzrostu. Jeśli jednak nie jesteś pewien ile dokładnie będzie ci odpowiadało, warto sprawić sobie na początek wiosło o regulowanej długości.

W trakcie każdego spływu rzeką, jeziorem, czy morzem, bardzo ważna jest kamizelka asekuracyjna. Odpowiednio dobrana, nie będzie ograniczać naszych ruchów. A w przypadku wywrotki, z pewnością będziesz szczęśliwy, że miałeś ją na sobie. Pozwoli nie martwić się o bezpieczeństwo, nawet w trakcie przygód.

Po zadbaniu o bezpieczeństwo, czas na mniej krytyczne wyposażenie. Planując częstsze wyprawy nad wodę, warto zaopatrzyć się w torbę, lub worek wodoszczelny. Spakujesz do nich wrażliwy ekwipunek. Dzięki temu nawet po zatonięciu, twój bagaż będzie bezpieczny i łatwy do wyłowienia.

 

  • Zakupy w polskich sklepach

 

Zbierając cały ekwipunek, warto zacząć szukać w sklepie internetowym. Wpisując w przeglądarkę GoKajak.com znajdziesz szeroką ofertę zarówno jeśli chodzi o kajak 1 osobowy, jak i wszelki sprzęt przydatny nad wodą. Masz w ten sposób szeroki wybór, bez potrzeby opuszczania domu.

A jeśli wciąż masz problem z skompletowaniem wyposażenia, na pomoc przyjdą Ci gotowe zestawy. Oferują one wszystko co niezbędne, często w promocyjnych cenach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here