Kiedy powstawało Youtube chyba nikt nie przypuszczał, ile filmów będzie tu kiedyś przybywało każdego dnia. A są to filmy różne. Począwszy od krótkich amatorskich filmików „o niczym”, poprzez vlogi, poradniki, trailery filmów kinowych, fragmenty filmów i seriali, po muzykę. A muzyka pojawia się tu i w formie videoclipów i samego dźwięku. Czasem to jedyne miejsce, w którym można konkretny kawałek znaleźć i odsłuchać w całości. tutaj swoje początki miewają debiutanci. Ich twórczości jeszcze nikt nie wydał. Nie da się więc kupić płyty, czy piosenki. Oni dopiero pracują na to, żeby ktoś ich zauważył. Jednak Youtube nie odwiedzamy tylko po to, żeby coś obejrzeć. Często zależy nam na słuchaniu – piosenki lub innego utworu. Ale czy koniecznie trzeba odpalać YT, żeby wracać do konkretnej muzyki?
Jak pobrać piosenkę z Youtube?
Okazuje się, że nie. To jak pobrać piosenkę z Youtube? Można to zrobić poprzez program instalowany na dysku lub on-line. Wystarczy skopiować adres url filmiku z muzyką i wkleić go do odpowiedniego pola na danej stronie. Co istotne, nie trzeba pobierać videoclipu, a samą ścieżkę dźwiękową, jeśli komuś tylko na tym zależy. Czyli nie trzeba posiadać ani wiedzy specjalistycznej, ani jakichś zaawansowanych umiejętności – na szczęście. Internet daje nam sporo ciekawych możliwości. Nie tylko dowiadujemy się i uczymy mnóstwa rzeczy, ale i nabywamy nowe umiejętności. Warto się jednak nauczyć przede wszystkim odróżniać to co sensowne od tego, co nie jestem nam potrzebne. Odwiedzając poszczególne strony, warto zwracać uwagę na wiarygodność poszczególnych stron. Podobnie jest na Youtube. Nie wszystko jest warte naszej uwagi. Jednak jeżeli dany materiał nie jest niezgodny z regulaminem serwisu, każdy może swój filmik tu umieścić. Trzeba jednak mieć na uwadze, że mogą na niego natrafić liczni widzowie, a niektórzy nawet ściągnąć go na własny użytek na komputer. Każdy medal ma więc dwie strony.
Format pliku
Jeżeli już jakąś muzykę chcemy ściągnąć, możemy często wybrać też format pliku. Może to być format video lub tylko audio – w tym ostatnim przypadku bardzo popularnym formatem będzie MP3. Trzeba jednak pamiętać, aby był to plik wykorzystywany tylko do własnych celów – np. jako kopia zapasowa oryginału i nie była wykorzystywana w sposób niezgodny z prawem.