Internet dla gamerów

Gry komputerowe zapewniają niesamowitą rozrywkę, szczególnie w przypadku tych online, w których można spotkać się z graczami z całego świata. Rozgrywka online wymaga jednak łącza o odpowiedniej stabilności oraz szybkości. Czym się kierować, wybierając łącze dla gamerów? Dlaczego Internet światłowód może sprawdzić się najlepiej?

Łącze symetryczne czy asymetryczne?

Wyróżnia się dwa rodzaje łącza, jeżeli chodzi o różnice w prędkości pobierania i wysyłania danych. Standardową odmianą łącza, z którą można się spotkać już od wielu lat, jest łącze, którego prędkość pobierania danych jest wyższa o kilka lub nawet kilkanaście razy od prędkości wysyłania danych. Jest to łącze asymetryczne. W trakcie rozgrywki online takie łącze może być jednak niewystarczające, ponieważ wówczas nie tylko pobiera się, ale również wysyła dane. Problemy z transferem danych mogą spowodować trudności w płynnej rozgrywce i wypaczyć jej wyniki. W związku z tym warto stawiać na łącza symetryczne, w których prędkość pobierania i wysyłania danych jest zwykle identyczna. Oprócz tego trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to, czy stosowane jest połączenie kablowe czy Internet światłowód.

Połączenie kablowe czy światłowód?

Połączenie kablowe jest zwykle wystarczające. W jego przypadku można liczyć na osiąganie prędkości do kilkuset Mb/s, jednakże przy rozgrywce online, szczególnie na wysokich detalach, może być ono zbyt słabe. Jeśli chodzi o Internet światłowód, jest to łącze, które osiąga prędkość pobierania i wysyłania danych często w przedziale od 1 do 10 Gb/s. To sporo, nawet jeśli z takiego łącza korzysta jednocześnie kilka osób, nie tylko do rozgrywki online, ale również do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości lub do ściągania dużych plików. Poza tym światłowody charakteryzują się doskonałą stabilnością. Są one odporne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych jak np. wysokie i niskie temperatury, burza czy też silne opady atmosferyczne. Wynika to z ich specjalnie wzmocnionej struktury. Dzięki temu łącze światłowodowe będzie idealnym wyborem dla graczy, ponieważ zapewni ono możliwość prowadzenia fascynującej rozgrywki online w każdej chwili, bez ryzyka zacinania się obrazu lub nawet przerwania połączenia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here