nauczycielka

Czy w związku z tym, że przygotowanie zawodowe do podjęcia pracy nauczyciela języka obcego trwa wiele lat, a także wymaga sporo pracy, zaangażowania oraz wyrobienia umiejętności przekłada się to na wynagrodzenie? Czy można zatem za nią otrzymać godziwe wynagrodzenie? Ile wynosi mediana zarobków nauczyciela języka obcego oraz jakie są istotne czynniki zarobkowe? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-nauczyciel-jezyka-obcego/

Mediana zarobków nauczyciela języka obcego

Badanie z 2018 roku pokazało, że przeciętne zarobki na miesiąc nauczyciela języka obcego wynoszą około 3600 zł brutto. Największą grupę stanowią nauczyciele języka angielskiego. Wynika z tego, że najczęściej poszukiwane korepetycje i zajęcia dodatkowe są właśnie z tego języka. Około połowa wszystkich nauczycieli zarabia wynagrodzenie w przedziale od 2700 zł do 5000 zł. 10% wszystkich nauczycieli zarabia kwoty poniżej 2000 zł, a najwięcej zarabiający na swoim koncie nauczyciele mają zarobki wynoszące ponad 8000 zł. Wynika to z różnych czynników zarobkowych.

Istotne czynniki nauczyciela języka obcego

Zarobki takiego nauczyciela będą zależały od wielu czynników. Pod uwagę musimy wziąć w pierwszej kolejności region kraju, w którym jesteśmy zatrudniani. Praca w większym mieście takim jak stolica, Wrocław, Kraków czy Poznań przyniesie nam O wiele większe dochody, niż praca w małych miejscowościach lub szkołach wiejskich. Wyższe stawki godzinowe jesteśmy w stanie zarobić również w zależności od tego, jakiego języka jakiego nauczamy. Najpopularniejsze języki to: angielski, niemiecki, a także francuski. Jest od nie jest również zapotrzebowanie na język fiński, koreański czy arabski. Znacznie więcej zarobimy jako doświadczony i wysoko wykształcony nauczyciel czy lektor językowy. Z niższym wykształceniem pracować możemy wyłącznie w nauczaniu początkowym czy przedszkolu. Tam stawki będą usztywnione i zdecydowanie niższe. W większych miejscowościach takich jak Warszawa jest chory zainteresowanie zajęciami prywatnymi. Korepetycje w domu mogą od 25 do 100 zł za godzinę nauki. Możesz wówczas pomagać dziecku przy przyswojenie materiału ze szkoły lub uczyć go rzeczy rozszerzonych. Nauczyciele języków obcych szczególnie pożądani są w okolicach matur czy egzaminów.

Zobacz też: http://www.parafia-internetowa.pl/ile-jest-w-stanie-zarobic-opiekunka-do-dziecka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here