farbowanie włosów a łysienie androgenowe

Farbowanie włosów jest wśród kobiet bardzo popularne. Lubią one często coś zmieniać w swoim wyglądzie i podkreślać walory swojej urody. Niestety trzeba pamiętać, że częste farbowanie włosów znacznie osłabia ich strukturę. Zawarte w farbach środki chemiczne mają destrukcyjny wpływ na zdrowie włosów. Stają się one bardziej podatne na wypadanie, są łamliwe i suche. Jeśli nie są odpowiednio odżywiane to często tracą swój blask. Dzieje się tak wtedy gdy zbyt często korzystamy z farb do włosów. Wpływ na to mogą mieć także androgeny.

Androgeny

Androgeny to hormony płciowe. Występują one zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Mają one wpływ na wiele procesów zachodzących w naszych organizmach. Jeśli u kobiety jest zbyt duże stężenie androgenów może dojść do łysienia androgenowego. Jest to proces trwający w niektórych przypadkach nawet kilkanaście lat. Można go nieco zahamować używając specjalnych szamponów ziołowych oraz kosmetyków które wzmacniają mieszki włosowe. Można tak robić we wczesnym stadium choroby. W późniejszych okresach niewiele da się już zrobić z postępującym wypadaniem włosów.

Warto w ogóle się upewnić, że łysienie z jakim mamy do czynienia to na pewno łysienie androgenowe. Powinniśmy w tym celu udać się do lekarza. Zakwalifikuje on wypadanie włosów jako trwały lub przejściowy proces co będzie kluczowe dla wybrania metody leczenia. Łysienie rozpoczyna się zwykle w trzech miejscach: na obu skroniach i na czubku głowy. Z czasem wszystkie te miejsca się łączą. Łysienie takie dotyczy jednak raczej mężczyzn. Rzadko cierpią na tę przypadłość kobiety.

Farbowanie włosów a łysienie androgenowe

Kobiety, które cierpią na androgenowe łysienie włosów powinny raczej zaprzestać farbowania włosów. Wysokie stężenia substancji chemicznych zawartych w farbach powodują dodatkowe osłabienia cebulek i struktury włosów. Jeśli dodamy do tego naturalne wypadanie włosów po każdej koloryzacji możemy stworzyć naszym włosom niezbyt przyjazne warunki.

Można oczywiście zahamować wypadanie włosów stosując odpowiednie odzywki. Mogą to być produkty kupione w aptece. Możemy także zaopatrzyć się w różnego rodzaju mieszanki ziołowe i napary. bardzo popularne są produkty na bazie skrzypu polnego i pokrzywy. Wzmacniają one strukturę włosów i nadają im blasku.

Do tworzenia maseczek możemy użyć miodu oraz oleju kokosowego. Taką maseczkę na włosy możemy wytworzyć same, w domu. Maseczka również bardzo skutecznie działa na poprawę kondycji włosów.

W aptece dostępne są również specjalistyczne szampony, które mają za zadanie ograniczyć wypadanie włosów oraz ich skuteczne wzmocnienie.

Najlepszym jednak wyjściem przy łysieniu androgenowym jest możliwe jak największe ograniczenie farbowania włosów i skupienie się na ich odpowiednim odżywieniu.

[Głosów:4    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here