farby do włosów fryzjerskie

Farbując włosy najczęściej korzystamy z farb dostępnych w drogeriach. Mają one swoją uznaną renomę i są od wielu lat stosowane przez kobiety na całym świecie. Istnieje jeszcze drugi typ farb do włosów. Są to mianowicie farby do włosów fryzjerskie. ich stosowaniem zajmują się głównie fryzjerzy w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Czym się różnią od tradycyjnych farb drogeryjnych? Czy są l;lepsze? Czy każda kobieta może sobie kupić profesjonalne fryzjerskie farby i z powodzeniem używać ich w domu podczas zwykłego farbowania włosów? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Farby do włosów fryzjerskie i drogeryjne. Czym się różnią?

Pierwsza różnica jaka może nam przyjść do głowy przy porównywaniu oby tych rodzajów farb może polegać na różnej jakości obu. Otóż jest to błędne myślenie. Jakość tych farb jest dokładnie taka sama. Różnią się jedynie stężeniem niektórych składników. Rożnica polega po prostu na tym, że farb y drogeryjne przeznaczone są do użytku domowego. Farby fryzjerskie zaś z założenia przeznaczone są do używania w salonach fryzjerskich przez profesjonalnych fryzjerów. Producenci kosmetyków często swój produkt sprzedają w dwóch liniach: drogeryjnej i profesjonalnej. Jest to ten sam produkt z taką sama nazwą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby każdy mógł zakupić profesjonalną farbę. Nie istnieją żadne zakazy, które by to regulowały. Ich dostępność jest wprawdzie nieco ograniczona, ale nic nie stoi na przeszkodzie by je zakupić.

Różnica pomiędzy tymi typami farb polega na tym, że farby dla profesjonalistów posiadają większe stężenie środków chemicznych. Są one silnie skoncentrowane. Aby farbować nimi włosy trzeba być bardziej ostrożnym gdyż nadmierna przesada w ilości farby nałożonej na włosy może doprowadzić do ich uszkodzenia. Profesjonalnie fryzjerzy mają doświadczenie w tej materii, więc wiedzą na jaką ilość farby mogą sobie pozwolić. Niedoświadczone osoby mogą sobie narobić więcej szkody niż pożytku. Jeśli już chcemy użyć profesjonalnej farby warto dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania a najlepiej skonsultować się z jakimś fryzjerem by mieć stuprocentową pewność co do sposobu użycia danej farby. Profesjonalne farby zapewniają nieco silniejszy i dłuższy efekt niż tradycyjne farby drogeryjne. Z tego samego powodu są też nieco droższe. Niektóre z nich dzięki dodatkowym składnikom zapewniają także włosom pielęgnacje i odżywienie co jest rzadko spotykane w drogeryjnych farbach.

Farby drogeryjne dzięki mniejszemu stężeniu substancji aktywnych świetnie nadają się dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z farbowaniem włosów. Są one dużo bezpieczniejsze w użyciu od farb profesjonalnych. Raczej ciężko jest doprowadzić nimi do uszkodzenia włosów. Chyba że farbowania dokonujemy zbyt często. Zaletą jest także mniejsza cena w stosunku do farb stosowanych przez profesjonalistów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here