farbowanie i wypadanie włosów

Niemal każda kobieta uwielbia farbować włosy. Powszechnie znany jest jednak fakt, że zbyt częste korzystanie z naszpikowanych chemią farb do włosów powoduje ich osłabienie. Z każdym kolejnym farbowaniem stają się one słabsze, bardziej łamliwe i tracą swój blask. Można ten proces oczywiście ograniczyć. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów.

Farbowanie i wypadanie włosów – Jak zapobiec?

Przede wszystkim musimy dobrać odpowiednią dla naszego typu włosów farbę oraz bezwzględnie stosować się do instrukcji do niej dołączonej. Każda kobieta ma nieco inne włosy. środki chemiczne zawarte w farbach mogą na nie różnie wpływać. Szczególnie destrukcyjny wpływ na włosy ma zawarty w farbach amoniak który może wywoływać także reakcje alergiczne.

Ważne jest także to, aby farbowane włosy regularnie odżywiać dobrze dobraną odżywką. Pozwoli ona na regenerację nadszarpniętych przez farbę włosów.

Witaminy na wypadanie włosów

Aby ograniczyć wypadanie włosów powinniśmy także zadbać o odpowiednią dietę oraz dostarczenie organizmowi odpowiedniej liczby witamin i mikroelementów. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby nasza dieta była jak najbardziej zbilansowana. Jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć organizmowi odpowiedniej ilości witamin powinniśmy pomyśleć o odpowiedniej suplementacji.

Oprócz witamin i składników odżywczych dostarczanych z pożywieniem możemy także użyć różnego rodzaju wcierek. Do najpopularniejszych należą: woda brzozowa, pokrzywa, jantar oraz inne zioła i produkty dostępne w aptekach oraz sklepach zielarskich.. Możemy także zainteresować się mieszankami ziół służącymi do picia. W aptece z pewnością znajdziemy odpowiedni produkt. Popularne są produkty oparte na skrzypie polnym. Znajdziemy tabletki z jego zawartością, napary do picia oraz wcierki.

Zbawienny wpływ mogą mieć także różnego rodzaju maseczki. Głównie te naturalne. Bardzo popularne jest wyprodukowanie we własnym domu maseczki z miodu i oleju kokosowego. Możemy także kupić gotowe maseczki w aptece.

Produkty przeciw wypadaniu włosów

W aptece możemy także kupić specjalne szampony przeciwko wypadającym włosom. Czy są skuteczne? W pewnym stopniu na pewno. Jednak w moim odczuciu najlepiej sprawdzą się produkty pochodzenia naturalnego.

Wizyta u lekarza

Jeśli mimo stosowania różnych odzywek, szamponów oraz naparów ziołowych wypadanie włosów nadal się utrzymuje warto odwiedzić lekarza. Może się bowiem okazać, że za wypadanie włosów wcale nie odpowiada ich farbowanie. Przyczyna może być zgoła odmienna. Lekarz zbada naszą skórę głowy, strukturę włosa oraz jego cebulkę. Na tej podstawie wyda diagnozę, która powinna nam pomóc w walce z wypadającymi włosami.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here