Zastosowanie prozdrowotne oleju z wiesiołka

Wiesiołek dziwny to dość powszechna roślina, występująca na polskich polach, nieużytkach czy łąkach. Jest to bardzo niepozorna roślina, z której nasion pozyskuje się olej z wiesiołka. Posiada on szereg prozdrowotnych zastosowań, które zdecydowanie warto poznać!

Olej z nasion wiesiołka dziwnego i jego charakterystyka

Olej z nasion wiesiołka dziwnego najczęściej pozyskiwany jest w trakcie tłoczenia na zimno. Metoda ta pozawala zachować cenne właściwości odżywcze, które można uzyskać w czasie tłoczenia. Prozdrowotne właściwości oleju z nasion wiesiołka wynikają z bardzo bogatego składu, ponieważ zawiera on: nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT, mianowicie: kwas linolowy (LA) i gamma-linolenowy (GLA)), białko bogate w aminokwasy siarkowe, minerały (wapń, cynk, selen oraz magnez), witaminę E, fitosterole oraz enzymy.

Olej z nasion wiesiołka dziwnego dostępny jest pod wieloma postaciami, dzięki czemu każdy znajdzie najlepszą formę dla siebie. Należy wyróżnić między innymi: kapsułki Oeparol, olej tłoczony na zimno oraz liczne kosmetyki. Dzięki temu można zadbać o prawidłowe działanie organizmu od wewnątrz, jak i zewnątrz.

Olej z wiesiołka w diecie

Olej z wiesiołka to produkt dostępny w kilku postaciach, wśród których należy wymienić także tradycyjny olej. Stanowi on doskonały dodatek do licznych potraw. Olej ten można dodać do: kanapek, jogurtu, koktajli, przecierów owocowo-warzywnych, zup, owsianek, sałatek i surówek, różnych past czy twarogu. Olej wiesiołkowy charakteryzuje piękna, intensywna barwa i niepowtarzalny smak. Dlatego warto również sięgnąć właśnie po taką formę tego produktu, co wspaniale uzupełni codzienną dietę oraz przygotowywane posiłki.

Zastosowanie oleju z wiesiołka

Olej z nasion wiesiołka można znaleźć w produktach Oeparol. Zarówno kapsułki, jak i pomadki pozytywnie wpływają na stan skóry. Jest to możliwe, ponieważ olej z nasion wiesiołka zawiera w swoim składzie: witaminę F i E, antyoksydanty oraz kwasy poprawiające wygląd skóry. Dlatego odzyskuje ona właściwy poziom nawilżenia, jędrność, elastyczność oraz koloryt. Olej ten wzmacnia i pielęgnuje skórę, włosy i paznokcie. Bardzo często jest także stosowany w przypadku chorób skóry, jak: egzema, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Zajrzyj już dziś na: https://oeparol.pl/

Olej z nasion wiesiołka posiada znacznie więcej prozdrowotnych zastosowań, gdyż może być również stosowany w prewencji chorób serca czy w celu obniżenia cholesterolu. Poprawia płodność, usprawnia działanie mózgu, obniża ciśnienie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej oraz wzmacnia odporność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here