właściwości zdrowotne czerwonej herbaty
fot. Pexels.com

Czerwona herbata dobrze wpływa na organizm człowieka. Napar o czerwonawym zabarwieniu zawiera w sobie wiele prozdrowotnych właściwości, które pozytywnie oddziałują na nasze ciało i umysł. 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/czerwona-herbata-jakie-ma-wlasciwosci/

Zdrowotne właściwości czerwonej herbaty

Czerwoną herbatę powinny pić przede wszystkim osoby, które chcą odpowiednio zadbać o dobrą kondycję swojego organizmu. Ten zdrowotny napój ma silne właściwości antynowotworowe, pomaga obniżyć cholesterol i normalizuje ciśnienie krwi. Ponadto działa odkażająco i przeciwzapalnie. Świetnie się również sprawdza w walce z przeziębieniem lub grypą. Po czerwoną herbatę bardzo chętnie sięgają kobiety, ponieważ wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej i opóźnia starzenie się skóry. Czerwony napar potrafi także wpłynąć pozytywnie na nasz umysł – jego regularne spożywanie poprawia naszą koncentrację i pamięć oraz niweluje stres. 

Co warto wiedzieć o czerwonej herbacie

Jak parzyć czerwoną herbatę, aby ta nie utraciła swoich prozdrowotnych właściwości? Nie powinniśmy na pewno zalewać herbacianych liści wrzątkiem. Woda powinna być gorąca i mieć temperaturę około 90 stopni Celsjusza. Fusy powinniśmy wyłowić maksymalnie po trzech minutach, ponieważ jeśli będziemy je trzymali dłużej, herbata straci część swoich dobroczynnych właściwości, a sam napój będzie dość gorzki w smaku. Co ważne, czerwonej herbaty nie powinniśmy słodzić. Możemy za to poprawić jej smak, dodając do niej łyżeczkę miodu, plasterek cytryny czy kilka suszonych owoców. Czerwona herbata blokuje wchłanianie żelaza, dlatego nie powinniśmy jej pić w trakcie lub zaraz po posiłku. Dziennie możemy spożywać od pięciu do sześciu filiżanek tego czerwonego naparu. Warto także wiedzieć, że czerwona herbata zawiera w sobie kofeinę, dlatego z jej picia powinny zrezygnować osoby, które nie mogą przyjmować tego typu napojów oraz takie, które zmagają się z problemami jelitowymi. Nie powinny jej także spożywać kobiety ciężarne i karmiące niemowlęta.

Zobacz także: http://www.parafia-internetowa.pl/skuteczne-sposoby-ktore-pomoga-zachecic-nasze-dzieci-do-nauki/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here