Operacyjny i nieoperacyjny lifting twarzy

Każdy z nas szuka sposobu na odmłodzenie wyglądu. Możliwości są bardzo różne, tym bardziej dzisiaj w dobie szybko rozwijającej się medycyny estetycznej, która oferuje coraz to więcej możliwości zatrzymania procesów starzenia się.

Lifting twarzy – najlepszy sposób

Oczywiście jedną z najbardziej popularnych metod jest lifting twarzy. Tu jednakże często nasza wiedza pochodzi z dość kiepskich internetowych źródeł. Wydaje nam się bowiem, że lifting z użyciem skalpela to jedyna metoda i że daje ona dość sztuczne efekty. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej.

Przede wszystkim mamy bowiem dwa różne typy liftignu twarzy. Może on być wykonany klasycznie metodą operacyjną albo też za pomocą wielu różnych innych nieinwazyjnych metod. Jak wyglądają dokładniej te różne techniki? O tym powiemy za chwilę, a teraz warto powiedzieć słowo generalnie o wskazaniach do liftingu twarzy.Otóż na pewni będą to zmarszczki, podwójny podbródek, obwisłe fałdy skóry, opadające policzki.

Metoda inwazyjna liftingu twarzy

Zacznijmy od omówienia klasycznej, zwykłej metody liftingu. Tu robione są mikro nacięcia. Wbrew pozorom nie tylko skóra jest naciągana, ale w zależności od zabiegu usuwane są także komórki tłuszczowe, podcinana jest powięź, naciągany jest mięsień itp.

Tu musimy mieć świadomość tego, że w zasadzie jest to zabieg inwazyjny. Łączy się on z narkozą, czyli ze znieczuleniem ogólnym. Ten rodzaj zabiegu musi być wykonany przez chirurga i pod opieką anastezjologa. Konieczna jest także rekonwalescencja, jednak efekty są trwałe i bardzo zauważalne.

Nieoperacyjny lifting twarzy

Z drugiej jednak strony mamy jeszcze nieoperacyjne techniki liftingu. Czym one się wyróżniają? Otóż tutaj nie ma konieczności wykonania żadnych nacięć w skórze. Wygląd twarzy poprawiany jest za pomocą promieni UV , wchłanialnych nici, lasera, kwasu hialuronowego, botoksu i wielu innych.

Co warto wiedzieć o tego typu zabiegach? Przede wszystkim to, że tutaj w zasadzie możemy przyjść na zabieg i tego samego dnia pójść potem do pracy. Część z tych zabiegów może także być wykonywana przez kosmetyczki. Nie ma tu konieczności ani nawet wskazań do narkozy, podawane jest jedynie znieczulenie miejscowe, jeśli jest konieczne. Tu jednakże efekt nie jest trwały.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here