Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien

Planujesz w najbliższym czasie wymianę okien? Chcesz powierzyć całość przedsięwzięcia fachowcom, czy jak najlepiej przygotować się samemu do tego zakupu? Zanim wybierzesz się do sklepu zapoznaj się z poniższymi radami. Bez wątpienia się przydadzą!

Dogodny termin

Okna w domu najlepiej wymieniać w miesiącach letnich. Wielu klientów obawia się kilkumiesięcznego czasu realizacji zamówienia. Nic bardziej mylnego. Zdecydowani klienci okna na zamówienie mogą otrzymać już po zaledwie kilku tygodniach. Dostępny szeroki wachlarz modeli sprawia, że ich wykonanie pod życzenie klienta możliwe jest bardzo szybko.

Montaż

Decydując się na okna na zamówienie w salonie lub zamawiając je przez internet często klienci mają problem z montażem ich w domu. Zazwyczaj trzeba szukać montażystów, którzy osadzą okna w terminie, w którym to one przyjadą do nas. By uniknąć problemów warto w sklepie, w którym dokonujemy zamówienia wybrać opcję „wraz z montażem”. Wówczas wszystkie pomiary wykonywane są przed zakupem, a montaż odbywa się w domu klienta, więc nie ma prawa na błędy czy niedoskonałości. Ważne jest, by okna na zamówienie pod indywidualne preferencje klienta były idealnie dopasowane i bezpieczne.

Ceny okien

Przed zakupem warto dobrze zastanowić się nad funkcjami, które mają dane okna spełniać. Czy ważny jest aspekt posiadania szyb antywłamaniowych, materiał, z którego są wykonane, kolor, sposób otwierania, dodatkowe akcesoria. Te wszystkie aspekty wpływają oczywiście na końcową cenę okien. Jednak pamiętajmy, iż jest to zakup na wiele lat, dlatego też warto wszystko przeanalizować. Co więcej, producenci okien często oferują klientom promocje, w których to wiele akcesoriów jak np. klamki są dołączane gratis.

Aktualne trendy

Aktualnie magazyny wnętrzarskie stawiają na duże balkonowe okna. Im większa jego powierzchnia, tym lepsze oświetlenie w pomieszczeniu. Niestety do tego typu okien wymagana jest duża powierzchnia pomieszczeń, a na to nie zawsze mamy możliwość.

Okna wprowadzają naturalne światło do domu oraz pozwalają domownikom mieć kontakt ze światem zewnętrznym. Pełnią funkcję wentylacji oraz dają bezpieczeństwo. Dodatkowo nie wyobrażamy sobie domu, restauracji czy biura bez okien – gdyż to one nadają wnętrzu klimatyczny charakter. Okna w naszym domu muszą być bezpieczne i spełniać wymagania użytkowników, gdyż będą z nami na pewno przez wiele, wiele lat.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here