włosy
fot.: pexels.com

Zima to wyjątkowo trudny okres dla kondycji włosów. Jest to pora roku, w trakcie której włosy wymagają jeszcze bardziej intensywnej pielęgnacji. Wynika to z faktu, że wówczas włosy narażone są na takie problemy jak: nadmierne elektryzowanie się, przetłuszczanie, walka z łupieżem i wiele innych. Co należy wiedzieć o pielęgnacji włosów zimą i jak o nie dbać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/pielegnacja-wlosow-zima/

Zima – trudny okres w pielęgnacji włosów

Uważa się, że niskie temperatury i panujący zimą chłód, tak naprawdę sam w sobie nie jest szkodliwy dla włosów. Inaczej już sytuacja wygląda w przypadku skóry głowy, na której dochodzi do zwolnienia pracy gruczołów łojowych. W związku z tym, włosy tracą naturalną ochronę, powstałą z warstwy tłuszczu. Przez to, mogą być one bardziej podatne na uszkodzenia, a przy tym mają ograniczone wchłanianie składników odżywczych.

Właśnie dlatego, aby włosy nie utraciły blasku i sprężystości, wymagają one zwiększonej pielęgnacji. Warto w tym celu zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków do włosów, takich jak maski, odżywki oraz szampony. Zaleca się, aby produkty te w swoim składzie zawierały takie olejki, jak np. arganowy, makadamia lub jojoba.

Największe zimowe problemy

Oprócz tego, że włosy zimą mogą stawać się bardziej osłabione i pozbawione blasku, istnieje jeszcze kilka problemów z którymi trzeba się mierzyć.

Zimą, włosy są szczególnie narażone na kontakt z różnymi materiałami i nieraz drastyczne różnice temperatur. Z tego powodu, skóra głowy może stać się przetłuszczona. Aby zniwelować ten problem, warto regularnie myć włosy delikatnym i nie obciążającym włosów szamponem. Ważne jest, aby takie produkty były zarówno delikatne, jak i aby dokładnie oczyszczały skórę.

Kolejnym problemem są nadmiernie elektryzujące się włosy. Zimą, włosy są przeciążone od ciągłego pocierania o sztuczne włókna. Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w przykrycia głowy powstałe z naturalnych materiałów, takich jak np. wełna. Warto również stosować kosmetyki, które maja działanie antystatyczne oraz wygładzające.

Przeczytaj też: http://www.parafia-internetowa.pl/sposoby-na-przetluszczajace-sie-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here