Jak brać tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne to jedna z najskuteczniejszych metod antykoncepcji. Warunek jest jednak taki, że trzeba brać regularnie, według wskazań lekarza oraz ulotki. Oprócz pigułek antykoncepcyjnych, które są chyba najczęściej stosowaną metodą antykoncepcji, jeżeli kobieta ma stałego partnera i współżyje regularnie, są prezerwatywy. Według niektórych par prezerwatywy zabijają jednak spontaniczność seksu. Stąd wiele kobiet decyduje się na to, aby brać pigułki antykoncepcyjne.

Jak brać tabletki antykoncepcyjne?Tabletki antykoncepcyjne to środek zawierający hormony, dlatego nie jest to rozwiązanie polecane każdej kobiecie. Są wyraźne przeciwwskazania do stosowania tej właśnie metody antykoncepcyjnej. Jeżeli kobieta ma tendencję do zakrzepów to nie jest to metoda dla niej. Podobnie, jeżeli kobieta ma za sobą jakąś chorobę nowotworową. Wszystko trzeba przedyskutować z lekarzem prowadzącym. Jednakże dla zdrowych kobiet pigułki to bardzo dobra metoda antykoncepcji przede wszystkim skuteczna. Ochrona przed niechcianą ciążą musi być jak najlepsza. Wiele kobiet tak mocno obawia się niechcianej ciąży, że nawet unikają one stosunków seksualnych ze swoim stałym bądź przygodnym partnerem.

Jak brać tabletki antykoncepcyjne?

Bardzo ważne jest to, aby jak najbardziej dokładnie i rzetelnie zapoznać się z ulotką dołączoną do leku. Tam znajdziemy wszystkie niezbędne informacje. Niektóre tabletki trzeba brać z dokładnością do jednej godziny, każdego dnia o tej samej godzinie. W przypadku innych tabletek możemy sobie pozwolić na niewielkie przesunięcia. Ulotka daje jasne i wyraźne wskazówki co do tego co należy zrobić jeżeli pominiemy jakąś tabletkę i później zorientujemy, się że właśnie to zrobiliśmy. Należy postępować ściśle według tych wskazań. Nawet jeżeli zapomnimy o jednej pigułce to jeszcze nie jest koniec świata i powód do ogromnej paniki. Oczywiście ta metoda bywa zawodna jednakże wiele kobiet stosuje pigułki antykoncepcyjne z powodzeniem od wielu lat i na razie nie zaszły w niechcianą i nieplanowaną ciążą, dlatego należy uznać je za skuteczne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here