Czym charakteryzuje sie łysienie anagrnowe

Bujne oraz gęste włosy są bez wątpienia atrybutem urody oraz symbolem atrakcyjności. Każdemu mężczyźnie dodają one pewności siebie oraz w znacznym stopniu ułatwiają poszczególne kontakty międzyludzkie. Tymczasem łysienie w przypadku wielu osób staje się przyczyną wielu kompleksów oraz niskiej samooceny. Co zrobić gdy, pojawią się pierwsze oznaki łysienia?

Jakie są przyczyny łysienia?

Nie każdy człowiek może cieszyć się przez całe życie z posiadania gęstych oraz bujnych włosów. U wiele osób przerzedzenie włosów pojawia się już w okresie dojrzewania, a problem łysienia pojawia się w bardzo młodym wieku. Łysieniem znacznie częściej dotknięci są mężczyźni, niż kobiety. Z problemem wypadania włosów boryka się aż ponad osiemdziesiąt procent mężczyzn po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia, a do głównych przyczyn wypadania włosów należą przede wszystkim uwarunkowania genetyczne oraz hormonalne.

Warto również wiedzieć o tym, że wypadanie włosów może być także spowodowane długotrwałym stresem oraz wieloma przebytymi chorobami. Ponadto w niektórych przypadkach jest skutkiem złej diety oraz przyjmowania poszczególnych leków.

Na czym polega łysienie anagenowe?

Jeśli chodzi o łysienie anagenowe, zwane także dystroficznym to nadmierne przerzedzenie włosów jest przede wszystkim związane z nieprawidłowościami występującymi podczas przebiegu naturalnego cyklu wzrostu włosa.

W przypadku łysienia anagenowego dochodzi bardzo często do nagłego zahamowania podziału komórkowego macierzy włosa, co w efekcie końcowym prowadzi do tego, że włosy stają się znacznie cieńsze, kruche oraz łamliwe, a z czasem zaczynają nadmiernie wypadać.

We współczesnych czasach najczęstszą przyczyną łysienia anagenowego jest radio oraz chemioterapia, która to jest stosowana przede wszystkim podczas chorób nowotworowych.

Skuteczne leczenie łysienia Warszawa

Obecnie na terenie naszego kraju nie brakuje profesjonalnych ośrodków zajmujących się skutecznym leczeniem łysienia plackowatego i androgenowego oraz leczeniem przerzedzenia się włosów będącego następstwem stresu oraz wielu poważnych chorób.

Leczenie łysienia Warszawa pozwala na odzyskanie włosów dzięki użyciu nowoczesnych metod do jakich należy między innymi wykonywanie implantów włosów. Każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo w zakresie zagęszczania oraz przedłużania włosów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here