depilacja

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który pozwala trwale usunąć owłosienie. Tak reklamują swoje usługi wszystkie salony, w których ofercie znajdziemy ten zabieg. Mimo wielu już artykułów, napisanych na ten temat, wciąż powstają wokół niej mity i półprawdy. Nadszedł czas, aby raz na zawsze je obalić! Co musisz wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Czy depilacja laserowa usuwa tylko ciemne włosy?

To jedno z najczęściej zadawanych pytań, które niestety po dziś dzień otrzymuje różne odpowiedzi. Prawda jest taka, że depilacja laserowa działa na melaninę we włosie, która jest jego barwnikiem. To ona odpowiada za transport energii z wiązki lasera, która niszczy mieszek włosowy. Zatem im ciemniejsze włosy, tym lepszy efekt. U kobiet z włosami blond lub rudymi, laser może nie być tak dokładny, jak w przypadku kobiet z ciemnymi włosami. Usunie on część włosów, a zatem może jedynie doprowadzić do ich przerzedzenia, podczas gdy u kobiet o jasnej karnacji i ciemnych włosach usunie je całkowicie i bezpowrotnie.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Zabieg ten jest bezpieczny pod warunkiem, że zostanie przeprowadzony przez wykwalifikowaną osobę. Dlatego też decydując się na niego, należy wybrać sprawdzony i profesjonalny salon. Znajdziesz taki za pośrednictwem https://www.moment.pl/depilacja/depilacja-laserowa/warszawa/mokotow, gdzie sprawdzisz szczegółowo ofertę, poznasz opinie dotychczasowych klientów i będziesz mogła zarezerwować wizytę przez internet. Pamiętaj jednak, że depilacja laserowa ma pewne przeciwwskazania, o których szczegółowo dowiesz się na konsultacji przed zabiegowej. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo dla skóry wrażliwej, to laser diodowy można stosować nawet na skórze naczyniowej, co przekłada się na jego bezpieczeństwo. Nie wpływa na kondycję skóry, nie wywołuje alergii oraz nie podrażnia skóry. Warunkiem koniecznym bezpieczeństwa jest jednak profesjonalne wykonanie zabiegu i precyzyjne dobranie mocy lasera do indywidualnych predyspozycji klientki.

Czy wystarczy jeden zabieg, by móc cieszyć się gładką skórą?

Niestety nie i tu nie ma żadnych wątpliwości. Depilacja laserowa działa tylko na włosy będące w fazie wzrostu, a ponieważ rosną one w różnym tempie, laser zadziała tylko na te mieszki, które w trakcie zabiegu są właśnie w tej fazie. Dlatego też dla uzyskania oczekiwanych efektów niezbędne jest przeprowadzenie kilku serii zabiegów w odstępie czasu. Świetne rezultaty można już uzyskać po około 5-7 seriach wykonanych w odstępach około 8 do 10 tygodni. Osoba wykonująca zabieg poinformuje Cię o niezbędnej ilości serii. To tak jak w przypadku przedłużania rzęs, aby zatrzymać efekty, należy je regularnie uzupełniać. Wszystko przez to, że włos naturalnie żyje swoim rytmem i po pewnym czasie samoistnie wypada. W depilacji laserowej niszczymy mieszek włosowy w najważniejszym, najsilniejszym dla włosa stadium, czyli w fazie anagen.

Czy mogę wykonać zabieg o każdej porze roku?

Tak, ale są pewne warunki, które trzeba spełnić. Z uwagi na fakt, że wiązka lasera emituje promieniowanie, nie należy wystawiać skóry na działanie słońca. Absolutnie nie wolno się opalać, gdyż może dojść do powstawania przebarwień i silnego podrażnienia skóry. Co więcej, na skórze opalonej zabieg staje się mniej efektywny i może być nawet bardziej niekomfortowy. Chodzi o zachowanie kontrastu pomiędzy skórą a włosem. Im jaśniejsza skóra i ciemniejszy włos, tym zabieg staje się mniej odczuwalny i bardziej efektywny.

Mamy nadzieję, że ten artykuł raz na zawsze rozwieje wątpliwości odnośnie najczęściej zadawanych pytań na temat depilacji laserowej i pomoże podjąć odpowiednią decyzję.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here