Wybór wyłazu dachowego

W każdym domu prędzej czy później zachodzi potrzeba przeczyszczenia komina czy jego modernizacji. Nie należą też do rzadkości sytuacje, gdy niezbędne jest wykonanie naprawy dachu, konserwacji anteny albo wymienienie jej na nową. Każdy z tych przypadków wiąże się z koniecznością wchodzenia na dach, które może być nie tylko trudne i mało komfortowe, ale także niebezpieczne. Sprawdzonym i gwarantującym bezpieczeństwo rozwiązaniem będzie zamontowanie wyłazu dachowego, który zapewni łatwy oraz bezpieczny dostęp do znajdującego się na dachu komina czy anteny.

Trwały i szczelny

Jaki powinien być wyłaz dachowy, by sprawdził się w użytkowaniu? Na pewno trwały, czyli wykonany zarówno profesjonalnie i starannie, jak i z wytrzymałych materiałów. Tylko wtedy bowiem będzie służył przez wiele lat i nie zajdzie po krótkim czasie konieczność jego wymienienia.

Solidnie zrobiony wyłaz powinien posiadać grubą, zespoloną i od zewnątrz hartowaną szybę, która sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, takich jak choćby intensywne opady gradu.

Ważne jest też, by wyłaz był szczelny, gdyż w przeciwnym razie nie tylko dochodzi do dużego ubytku ciepła, ale istnieje też w czasie opadów deszczu ryzyko zalania poddasza, a w konsekwencji i sufitu na niższej kondygnacji. W związku tym najlepszym wyborem będzie wyłaz dachowy wyposażony w specjalny kołnierz uszczelniający, który gwarantuje, że okno dachowe pozostanie szczelne, a ponadto ułatwia jego precyzyjne zintegrowanie z połacią dachu.

Z lekkim i wytrzymałym skrzydłem

Niezależnie od tego, czy wyłaz jest otwierany do góry czy na boki z możliwością wyboru stron, będzie komfortowy w użytkowaniu tylko wtedy, gdy jego skrzydło zostało wykonane z lekkiego materiału. Dlatego znakomicie sprawdzi się okno dachowe ze skrzydłem z profilu aluminiowego, który jest lekki i wytrzymały, a jednocześnie całkowicie odporny na korozję. W razie potrzeby wejścia na dach skrzydło z aluminium i mocnej szyby można otworzyć bez większego wysiłku. Aluminiowe skrzydło wraz z mocną drewnianą ościeżnicą tworzy trwałą konstrukcję, która służy przez lata.

Bezpieczny w użytkowaniu

Przeznaczony do montowania w nieogrzewanych pomieszczeniach poddasza wyłaz dachowy musi być bezpieczny w użytkowaniu. Dlatego wskazane jest, by wyłaz posiadał siłownik pneumatyczny, który ułatwia jego otwieranie, a przede wszystkim zapobiega przypadkowemu zatrzaśnięciu się okna.

Oferowane przez sklep remontowo-budowlany Bricoman okna dachowe (poznaj naszą ofertę na:https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/okna-parapety/okna-i-wylazy-dachowe) wyposażone są w ograniczniki, które podnoszą komfort wchodzenia na dach i zapewniają bezpieczeństwo, a także pozwalają ustawić skrzydło wyłazu w różnych pozycjach. Dzięki temu, że można regulować szerokość otwarcia skrzydła i je uchylać, wyłazy z powodzeniem sprawdzają się też do wietrzenia pomieszczeń, w których zostały zamontowane.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here