Usunięcie zęba

Nawet te osoby, które nie mają problemu z zasiadaniem w dentystycznym fotelu i nie boją się zabiegów, są w stanie przyznać, że usunięcie zęba to jeden z najczarniejszych scenariuszy wizyty w klinice. Czasem zdarza się, że nic więcej nie możemy zrobić i stomatolog bezwzględnie zaleci nam ekstrakcję. Jednak nie zawsze jest to nasza jedyna opcja. Kiedy jest to konieczne, a w jakich sytuacjach nie będziemy musieli przechodzić przez ten przykry proces? Poniżej kilka informacji na ten temat.

Usunięcie zęba mlecznego – czy powinno się to robić?

Zęby mleczne również się leczy, chociaż zdarza się, że niektórzy bagatelizują tę kwestię. W końcu mleczaki i tak wypadną, więc dlaczego nie dokonać ekstrakcji, zamiast zajmować się leczeniem? Jest to jednak dość nieodpowiedzialne podejście, z którym nie spotkamy się już raczej w renomowanych gabinetach stomatologicznych. Usunięcie zęba mlecznego powinno nastąpić wówczas, gdy utrudnia on leczenie ortodontyczne lub sprawia problemy przy wyrzynaniu zębów stałych. Wskazaniem do takiego zabiegu są również stany ropne lub moment, kiedy  dentysta nie jest już w stanie odbudować zęba.

Usunięcie zęba – kiedy nie ma wyjścia?

Może się zdarzyć, że usunięcie zęba będzie nieuniknione. Jest kilka sytuacji, których zazwyczaj nie da się rozwiązać w inny sposób. Na ekstrakcję powinniśmy być przygotowani na przykład w przypadku zwichniętego zęba, ropnego zapalenia miazgi, zapalenia ozębnej czy zakażenia bakteryjnego.

Usunięcie zęba – kiedy da się tego uniknąć?

Dobry dentysta często będzie w stanie uratować nasz ząb, nawet jeśli wydaje nam się, że nie ma już alternatywy dla przeprowadzenia ekstrakcji. Jednak bez względu na to, co ostatecznie chcemy zrobić, nie powinniśmy podejmować się usunięcia zęba samodzielnie. Taką decyzję zawsze należy skonsultować ze stomatologiem. Tutaj https://alldente-stomatolog.pl/oferta/chirurgia-stomatologiczna/ znajdziemy chirurga dentystycznego, który będzie w stanie nam pomóc, jeśli okaże się, że nie ma odwrotu. Osoby z okolic Torunia myślące o usunięciu zęba lub podjęciu prób ratowania go, powinny tam zajrzeć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here