Spalacze tłuszczu – działanie i przeciwwskazania

0
1066

Wypracowanie pięknej sylwetki to nie lada wyzwanie. Coraz więcej osób stosujących diety jest niezadowolonych z efektów, dlatego sięga po spalacze tłuszczu. Mogą one stanowić użyteczny suplement wspomagający odchudzanie, jednak z ich używaniem wiąże się pewne ryzyko.

Efekty korzystania ze spalaczy tłuszczu

Zawodowi trenujący, jak i badania laboratoryjne potwierdzają skuteczność spalaczy tłuszczu. Bardzo dobre efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej można zaobserwować głównie po preparatach, które zawierają w sobie kofeinę, EGCG, inaczej katechinę z zielonej herbaty, kapsaicynę, piperynę, johimbinę, forskolinę oraz CLA.

Badania naukowe potwierdzają, że przyjmowanie substancji termogenicznych zwiększa wydatki energetyczne o 3-4%. Te wyniki odnoszą się do przyjęcie jednorazowo dawki, natomiast regularne przyjmowanie spalaczy zwiększa wydatki nawet o 8-11%.

Podstawowe efekty korzystanie ze spalaczy tłuszczu to:

– przełamanie stagnacji w okresie redukcji tkanki tłuszczowej,

– podwyższenie poziomu przemian metabolicznych w organizmie,

– zwiększenie termo genezy organizmu,

– zwiększenie wydolności organizmu, która sprzyja intensyfikacji treningów,

– wspomaganie kontroli apetytu,

– redukcja objawów zmęczenia,

– zwiększenie wchłaniania makroskładników.

Najkorzystniej sięgnąć po spalacze tłuszczu, kiedy straciliśmy już kilka kilogramów, a dalszy spadek został zahamowany, gdyż stosowanie spalaczy daje wyraźne efekty u osób szczupłych, nie u osób borykających się z dużą nadwagą. Dobranie prawidłowego preparatu do własnego organizmu jest bardzo ważne. Warto zauważyć bowiem, że im mniej tkanki tłuszczowej zostało do spalenia i m dłużej trwa faza redukcji, tym lepsze rezultaty można uzyskać korzystają ze spalaczy tłuszczu.

Skutki uboczne stosowania spalaczy tłuszczu

Spalacze tłuszczu to nie tylko pozytywne efekty, ale także skutki uboczne, których powinniśmy być świadomi. Pośród skutków ubocznych wymienia się głównie podwyższone ciśnienie, lęki w przypadku osób skłonnych do depresji, kołatanie serca, drżenie rąk, bezsenność, nudności, skurcze mięśni oraz nadmierna potliwość.

Bardzo ważnym zaleceniem jest, iż spalaczy tłuszczu nie powinny stosować osoby, które dopiero co rozpoczęły proces redukcji tkanki tłuszczowej. Takie osoby na początku powinny skupić się na podstawach, czyli dobrze zbilansowanej diecie oraz regularnych treningach. Dopiero po wypracowaniu swoich skutecznych nawyków treningowych i żywieniowych, można sięgnąć po spalacze tłuszczu, które wspomogą odchudzanie i walkę o wymarzoną sylwetkę.

Zdrowa i zbilansowana dieta to twardy orzech do zgryzienia. Powinna być dostosowana do możliwości każdego człowieka. Sami czasem nie jesteśmy w stanie opracować dla siebie diety, a nawet tej od wykwalifikowanego dietetyka trudno nam się trzymać. Dla takich osób powstał catering dietetyczny Czeladź, który wyręcza swoich klientów w zakupach, gotowaniu i sprzątaniu w kuchni i dostarcza gotowe posiłki do zjedzenia. Dieta pudełkowa jest idealnym pomysłem na każdą kieszeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here