Skąd w silniku woda?

0
818

Wraz z pojawieniem się pierwszych przymrozków, niektórzy właściciele aut muszą radzić sobie z nie lada problemem. Samochody po prostu nie chcą dać się uruchomić. A winna temu wszystkiemu może być woda w silniku. I chociaż nikt jej tam przecież celowo nie wlewa, jak najbardziej może tam się pojawić.

Biokomponenty paliwa mają zdolności pochłaniania pary wodnej. Jej cząsteczki wraz z paliwem trafiają więc prosto do zbiornika. Poza tym nie jest on przecież hermetyczny. Wilgoć dostaje się więc do niego właściwie cały czas. Czy można więc temu zapobiec? Zapobiec nie, ale można skutecznie niwelować negatywne skutki tego procesu, stosując filtr paliwa z separatorem wody. Sam filtr, pochłaniając wilgoć, zatrzymuje wodę. Gdy pojawia się większy przymrozek, zamarza i tym samym uniemożliwia uruchomienie sinika. Separator wody z paliwa pozwala natomiast regularnie się jej pozbywać. Jeśli wyposażony jest w specjalny otwór, można robić to samemu. A jeśli usuwanie wody jest nieco bardziej skomplikowane, warto co jakiś czas odwiedzić warsztat samochodowy.

A co z innymi zanieczyszczeniami? Czy z nimi separator paliwa również sobie radzi? Jeżeli jest to separator dobrej jakości, to jak najbardziej. Jego zadaniem jest skuteczna filtracja oleju napędowego z wszystkich zbędnych substancji. Dotyczy to nie tylko wody, ale też kurzu, czy pyłu, które mogłyby, gromadząc się w silniku, doprowadzić do jego awarii. Można więc śmiało powiedzieć, że filtr z separatorem wody to rozwiązanie kompleksowe. Chroni silnik przed szkodliwym działaniem wszelkich niepożądanych cząsteczek.

Mówiąc o separatorach, warto powiedzieć również, że ich wybór powinien być dostosowany przede wszystkim do parametrów zużycia paliwa danego samochodu. Tylko wtedy separator działa optymalnie. Nie jest więc niepotrzebnym kosztem, ale inwestycją w dłuższe życie silnika. A ta z kolei przekłada się bez wątpienia na dłuższe jego używanie. Dobrze więc tego wyboru dokonać w oparciu o fachową wiedzę. A montaż powierzyć zaufanemu mechanikowi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here