Przyczyny problemów z erekcją

Z zaburzeniami erekcji spotyka się coraz większa liczba mężczyzn. Co ważne, nie jest to wyłącznie dolegliwość dotycząca osób starszych. Mechanizm wzwodu penisa jest dość złożonym procesem, na który składa się współdziałanie różnych czynników. Problemy mogą mieć więc charakter organiczny, medyczny lub występować na podłożu psychicznym. Co może być przyczyną braku satysfakcjonującego życia seksualnego?

Mechanizm prawidłowej erekcji

Erekcja jest zjawiskiem niezbędnym do odbycia stosunku seksualnego. W trakcie jej trwania penis powiększa się i sztywnieje. Żeby wszystko funkcjonowało w sposób właściwy, niezbędna staje się współpraca układu nerwowego i naczyniowego. Po otrzymaniu bodźca seksualnego, pobudzony zostaje ośrodek erekcji, który znajduje się w rdzeniu kręgowym. Następnie ciała jamiste wypełniają się krwią. Odpływ krwi zahamowany jest naczyniami żylnymi, w rezultacie utrzymanie wzwodu jest możliwe, aż do momentu zakończenia współżycia.

Problemy z osiągnięciem erekcji

Problemy z erekcją oznaczają niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania wzwodu, co w konsekwencji uniemożliwia odbycie stosunku seksualnego. Bardzo często zjawisko to wiąże się z określonymi problemami natury fizycznej (głównej przyczyny erekcji znajdziesz na: https://maxonforte.pl/zaburzenia-erekcji-poznaj-glowne-przyczyny-problemu/). Przyczynami mogą być między innymi:

– choroby układu sercowo-naczyniowego,
– cukrzyca,
– choroby tarczycy,
– zaburzenia pourazowe, pooperacyjne lub polekowe.

Zdarza się również, że problemy ze wzwodem mogą mieć swoje źródło w psychice. W przypadku takich osób wskazana będzie konsultacja z psychologiem, psychiatrą lub seksuologiem. Do najczęstszych przyczyn powstania nieprawidłowości w takim przypadku zaliczyć można:

– depresję,
– zaburzenia lękowe,
– nadmierny stres,
– przemęczenie,
– pracoholizm.

Warto mieć świadomość tego, iż zaburzenia erekcji nie są w dzisiejszych czasach tematem tabu. Świadomość mężczyzn jest coraz większa, choć w dalszym ciągu dla wielu z nich, jest to problem powodujący duży dyskomfort. Na szczęście można sobie z nim poradzić.
W jaki sposób poradzić sobie z zaburzeniami erekcji?

Do leczenia zaburzeń erekcji, zastosować można dostępne na rynku środki farmakologiczne. Najlepiej sprawdzą się te, które w swoim składzie zawierają sildenafil. Maxon Forte wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, dzięki czemu w momencie podniecenia seksualnego, zwiększa się napływ krwi. Działanie leku rozpoczyna się już po upływie 12 minut, natomiast efekty utrzymują się przez okres 5 godzin. Do osiągnięcia erekcji niezbędna jest stymulacja seksualna.

Warto również zmienić dotychczasowy styl życia, zrezygnować z papierosów, zwiększyć aktywność fizyczną i przejść na zdrową dietę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here