Pędzle no makijażu – naturalne i syntetyczne

W świecie makijażu niezwykle istotną rolę pełnią różnego rodzaju pędzle, dzięki którym możliwe jest równomierne i kontrolowane nakładanie kosmetyków. Wśród pędzli, które dostępne są na polskim rynku można wskazać narzędzia bardzo różne jakości. Warto zastanowić się jednak przede wszystkim nad tym, czym różnią się pędzle naturalne, od syntetycznych.

Pędzle z naturalnym włosiem – czym się charakteryzują?

Pędzle wykonane z naturalnego włosia, do jakich na przykład zaliczyć można dobrze znane pędzle Hakuro to rozwiązanie, które charakteryzują się przede wszystkim jakością. Dzięki temu, pędzle mogą być stosowane dość długo, co istotne znaczenie ma zwłaszcza dla profesjonalistów, którzy na zestawy tego rodzaju akcesoriów niejednokrotnie przeznaczają dość duże sumy.

Cechą charakterystyczną naturalnego włosia jest jego nieobojętny stosunek do ludzkiej skóry. Może ono być na przykład przyczyną alergii, co znacznie ogranicza jego wykorzystanie. Jednak zalety tego materiału sprawiają, że poszukuje się lepszych rozwiązań. Tak na przykład w przypadku pędzli Hakuro zastosowano włosie kozy i kucyka, które charakteryzuje się dużym stopniem bezpieczeństwa i jest antyalergiczne.

Pędzle syntetyczne – wady i zalety

Pędzle wykonane w całości z materiałów syntetycznych charakteryzują się przede wszystkim zdecydowanie niższą ceną. Cechą takich pędzli jest również specyficzna konstrukcja włosia. Wykonane z tworzyw pojedyncze włosy są identyczne i pełne – nie posiadają żadnych porów, w których mogą zatrzymywać się niechciane elementy.

Warto jedna pamiętać, że pędzle w najniższych cenach bardzo często wykonywane są z udziałem dodatków do plastiku (na przykład zmiękczaczy, czy barwników), które same mogą być przyczyną nieprzyjemnych w skutkach alergii. Na rynku istnieją również pędzle syntetyczne bardzo wysokie jakości. Takie akcesoria wykonuje się przy udziale najnowszych technologii i są one bezpieczne, aczkolwiek ich cena zdecydowanie nie należy do niskich.

Jakie pędzle wybrać?

Wybierając pędzle do makijażu warto kierować się przede wszystkim własnymi potrzebami. Profesjonaliści od makijażu powinni kierować się dwoma, najważniejszymi kwestiami. Pierwszą z nich jest jakość, dzięki której pędzle będą mogły być wykorzystywane długo, a osiągane efekty będą satysfakcjonujące przez cały czas użytkowania.

Drugą kwestią jest bezpieczeństwo. Klienci, którym wykonuje się makijaż to różne osoby, a więc pędzle powinny być maksymalnie bezpieczne dla wszystkich. Tutaj poleca się na przykład wykonane z antyalergicznego włosia pędzle Hakuro.

Pędzle hakuro znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here