olejek pomarańczowy
fot. pixabay.com

Aromaterapia jest jedną z często stosowanych terapii na różne dolegliwości. Pomimo tego, że mało osób z niej korzysta jest ona jednak dobrym rozwiązaniem na wiele różnych przypadłości. Do jej stosowania wykorzystuje się różne olejki aromatyczne, m.in. olejek pomarańczowy. Sprawdź, dlaczego warto go stosować!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-olejku-pomaranczowym/

Pomarańcza

Pomarańcze pochodzą z Chin i są znane od wielu wieków. Rosną one na wiecznie zielonych drzewach, które osiągają ok. 10 metrów wysokości! Rodzą okrągłe owoce, które mają różne wielkości oraz kolor. Obecnie prym w ich produkcji wiedzie Brazylia, a także Hiszpania i Sycylia.

Największy odsetek upraw idzie na konsumpcję, natomiast 40% z owoców trafia do produkcji soków, a także na produkcję olejku pomarańczowego. Dbając o najwyższą jakość, owoce zbierane są w pełnej dojrzałości.

Olejek pomarańczowy

Po odciśnięciu soku z pomarańczy zostaje nam odizolowana frakcja cytrusowych resztek, które stanowią cząsteczki olejku pomarańczowego. Określa się to jako tłoczenie na zimno, bez zmiany temperatury naszego owocu.

Czysty olejek pomarańczowy ma żółto-pomarańczową barwę, która w zależności od jakości owoców zmienia kolor nawet na bardzo głęboko pomarańczowy. Zapach olejku jest bardzo intensywny, świeży, lekko gorzki, ale ma wyraźne słodkie nuty. Można go opisać jako pobudzający, dodający optymizmu i wigoru.

Zdrowie w olejku pomarańczowym

Najbardziej istotnym związkiem fitochemicznym, który znajduje się w składzie olejku pomarańczowego jest d-limonen, który jest silnym antyutleniaczem o działaniu przeciwzapalnym. Stosuje się go do obniżenia cholesterolu we krwi, a także jako potencjał antyrakowy.

Olejek pomarańczowy pomaga zwalczać stres oraz redukuje problemy z bezsennością, łagodzi stany depresyjne oraz działa przeciwbólowo na stawy i nasze mięśnie. Dodatkowo ma zdolność ograniczenia uciążliwego kaszlu oraz zwalcza bakterie i grzyby, a także wspomaga nasz system odpornościowy w kontekście walki z rakiem.

Przeczytaj też: http://www.wolabaranowska.pl/regulacja-brwi-jak-to-zrobic/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here