Narożniki, które zadbają o Twoje zdrowie

Dobrze dobrany narożnik jest świetną i funkcjonalną ozdobą salonu, ale przy wyborze idealnego modelu warto również zastanowić się nad tym, jakie dodatkowe funkcje powinien on posiadać i w jaki sposób umożliwi nam w pełni udany wypoczynek.

Narożniki to meble, który służą w domu przez wiele lat jako siedziska podczas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, ale też jako miejsce do spania. Przy jego wyborze nie należy kierować się wyłącznie ceną, ale też innymi istotnymi parametrami, takimi jak: funkcja spania, dostępność pojemnika na pościel, możliwość regulacji oparcia, wysokość i standard wykonania siedziska, oparcia, zagłówka oraz podłokietników.

Dobrze dobrany narożnik to inwestycja na wiele lat

Zdrowie to najważniejsze, co mamy, dlatego też przy wyborze narożnika należy dobrać takie rozwiązanie, które pozwoli nam na udany relaks po dniu ciężkiej pracy. Ważnym aspektem jest też określenie, ile osób powinien on jednorazowo pomieścić i czy interesuje nas funkcja spania, czyli możliwość rozłożenia łóżka dla dwóch lub więcej osób.

Na rynku istnieje obecnie wiele modeli narożników, z których tylko część posiada możliwość stopniowania regulacji oparcia. Ta opcja jest bardzo ważna dla miłośników domowego wypoczynku. Tapicerowane oparcie można ustawić pod kątem indywidualnych potrzeb, co chroni kręgosłup i pozwala utrzymać prawidłową postawę pozycji siedzącej. Część istniejących na rynku narożników ma możliwość trzy lub pięciostopniowej regulacji kąta nachylenia. Niektóre modele mają też w zestawie profilowane poduszki, które również stabilizują plecy.

Podczas zakupu warto też rozważyć inne kwestie, związane z naszym zdrowiem. Jeśli narożnik ma służyć jako miejsce do spania, to ważny jest dobór materaca. Część modeli posiada wbudowany materac sprężynowy, inne zaś piankowy. Najwyższy standard materaca oznacza, że jest on w pełni ergonomiczny i dostosowuje się do pozycji osoby leżącej tak, by zapewnić jej optymalny relaks i uwolnić od napięcia mięśni.

Zanim więc dokonamy zakupu, rozważmy wszystkie powyższe kwestie, by dobrać ten najwłaściwszy model, który posłuży nam przez wiele lat.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here