Jak zmierzyć rozmiar buta

Wybór dobrego obuwia to bardzo ważna kwestia w dzisiejszych czasach, którą jednak wiele osób bagatelizuje twierdząc, że wystarczy jedynie żeby kupować obuwie o tym samym rozmiarze co nasza stopa.

Rozmiarówki w sklepach

Jak zmierzyć rozmiar butaJest to jednak myślenie bardzo płytkie, które na dodatek zapomina o pewnym bardzo ważnym fakcie o którym każdy pracownik sklepu obuwniczego lub szerzej – każda osoba, która trochę bardziej interesuje się butami – wie. Każdy sklep sieciowy posiada różną rozmiarówkę dla sprzedawanych przez siebie ubrań. To samo dotyczy sprzedawanych tam butów, szpilek czy też pantofli.

Oznacza to ni mniej, ni więcej, że jeżeli uważamy (słusznie lub nie), że nasza stopa ma europejski rozmiar 45, to nie oznacza to wcale, że takiego samego rozmiaru będziemy potrzebowali w każdym sklepie obuwniczym.

W jednych rozmiarem, który będzie najlepiej pasował na naszą stopę będzie rozmiar 43 czy 44, ale w innym sklepie z kolei naszą idealną rozmiarowką może być coś większego, na przykład rozmiar 46 czy nawet 47. Jak widać widełki rozmiarów są tu naprawdę szerokie i naprawdę niewiele potrzeba żeby przez zbyt dużą nieuwagę kupić zbyt luźne buty z których nasze stopy będą wypadać lub też buty zbyt ciasne w których nasza stopa będzie się wiecznie obcierać.

Jak zmierzyć rozmiar buta

Dlatego też tak bardzo ważne jest żebyśmy oprócz naszego rozmiaru stopy znali też jej faktyczną długość w centymetrach. Większość dużych i sprawdzonych sklepów obuwniczym posiada tabele rozmiarów ich obuwia na których oprócz rozmiaru buta można też znaleźć informację o długości buta mierzonej w centymetrach. Dzięki wiedzy o długości buta i faktycznej długości naszej stopy, będziemy w stanie zawsze lub niemal zawsze kupić buty o idealnym dla nas rozmiarze.

W takim razie jak zmierzyć rozmiar buta, a dokładniej naszej stopy w taki sposób żeby pomiar był dokładny i wiarygodny?

Istnieją dwie sprawdzone metody na przeprowadzenie pomiaru długości naszej stopy. Do obu metod będziemy potrzebowali długopisu, białej kartki papieru oraz metra, metra krawieckiego lub linijki.

W pierwszej metodzie najpierw musimy położyć kartkę papieru na ziemi, odrysować na niej naszą stopę, a następnie zmierzyć metrem wykonany obrys.

Druga metoda polega na przyłożeniu kartki do ściany, a następnie stanięciu tyłem do ściany. Potem wystarczy zaznaczyć na kartce punkt w którym kończy się nasza stopa, a następnie zmierzyć go metrem lub linijką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here