jak wygląda wizyta u ginekologa

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety powinny regularnie badać swój układ rozrodczy. Wiadomo, że każda nastolatka zastanawia się jak wygląda wizyta u ginekologa, zwłaszcza przed swoją pierwszą. Nie ma też konieczności aby wysyłać nastolatkę szybko na takie badanie.

Kiedy należy udać się do ginekologa?

jak wygląda wizyta u ginekologaNajlepiej skierować taką młodą kobietę do ginekologa, po pewnym czasie miesiączkowania, aby wykonać pierwsze badanie kontrolne. O ile miesiączka objawia się prawidłowo, można taką wizytę zarezerwować nawet na następny rok. W przypadku kiedy miesiączka długo się nie pojawia, albo bóle menstruacyjne są ogromne warto do ginekologa udać się bardzo szybko. Sama wizyta u ginekologa nie jest niczym strasznym, wizyta jest bardzo miła i nawet krótka.

Jak wygląda wizyta u ginekologa?

Badanie ginekologiczne, które jest wykonywane na samym fotelu bądź na kozetce, nie trwa długo, a po nim można się szybko ubrać. Dziewczęta często myślą, że będą musiały przebywać bez ubrania jakiś czas. Jednak ich myślenie jest błędne. Wizyta rozpoczyna się od rozmowy, aby ustalić cel wizyty. Dopiero, gdy lekarz poprosi, należy udać się do toalety, która jest w gabinecie i się rozebrać ze wskazanej garderoby. Nie zawsze ginekolog będzie badał tylko dół, czasami badaniem objęte są tylko piersi. W razie badania na krześle ginekologicznym, lekarz zawsze jest delikatny i opisuje dokładnie co będzie wykonywać za czynności.

Na koniec wizyty stwierdza się, jak podjąć leczenie, o ile jest konieczne i można wrócić kontrolnie za pół roku a nawet za rok. Niezbędne jest aby co najmniej raz w roku pobierać wymaz z szyjki macicy, dzięki czemu można wykonać badanie cytologiczne. Dzięki takiemu badaniu, bardzo szybko można wykryć choroby nowotworowe oraz je skutecznie leczyć. Jednak wymaga to bardzo regularnego badania. Oprócz tego kobiety, które zaczęły przyjmować antykoncepcję muszą trochę częściej pojawiać się na wizytach kontrolnych, ale o tym decyduje już lekarz, który oczywiście poinformuje pacjentkę. Takie wizyty ginekologiczne odbywają się na fundusz zdrowia oraz w prywatnych gabinetach.

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here