Mity na temat prześcieradeł jersey z elastanem

XXI wiek to czas, w którym każdy praktycznie może napisać na dowolny temat naprawdę wiele różnych informacji. Efektem tego są różne mity, które krążą po internecie… także na temat pozornie błahej rzeczy, jaką są prześcieradła jersey z elastanem. Jakie tutaj mity możemy wymienić?

1) prześcieradła jersey także trzeba prasować

Przede wszystkim wielu osobom wydaje się, że takie prześcieradła trzeba prasować. Obawa jest całkiem uzasadniona, ponieważ jersey to materiał zawierający w swoim składzie bawełnę, Wydaje się zatem, że także będzie się gniótł…

Nic jednak bardziej mylnego. Prześcieradła jersey z elastanem, dzięki dodatkowi włókien syntetycznych praktycznie w ogóle się nie gniotą i zupełnie nie trzeba ich prasować. Zaraz po rozłożeniu ich na łóżko, prostują się one i wyglądają już pięknie. Ma to szczególne znaczenie przy prześcieradłach z gumką – wiadomo ich nikt nie lubi prasować. Jednak jeśli jest to jersey z gumką, to nie trzeba będzie się tym trudzić!

2) prześcieradła jesrey z włóknami syntetycznymi istnieją tylko w wersji z gumką

No właśnie, a jak to jest z tą gumką – musi ona być czy niekoniecznie? Otóż rzeczywiście, często prześcieradła jersey z włóknami syntetycznymi występują w wersji z gumką, jednak w żadnym wypadku nie jest to obowiązkiem. Można także znaleźć tego typu prześcieradła bez gumki.

Warto jednak w tym momencie podkreślić, że taka gumka akurat w tym prześcieradle naprawdę dużo daje. Takie prześcieradła zaopatrzone w gumę, nie zsuwają się, pięknie wyglądają także w ciągu dnia i z powodzeniem można je zastosować na łózkach dziecinnych.

3) prześcieradła jersey z uwagi na elastan na pewno nie są przewiewne

Wiele osób, kiedy słyszy coś o włóknach syntetycznych, to od razu myśli, że przecież na pewno będzie to nieprzewiewne… Jednak tak zupełnie nie jest. Z jakiego powodu? O co tutaj dokładniej chodzi?

Prześcieradła jersey mają jedynie dodatek elastanu. Sprawia on właśnie to, że takie prześcieradła są wytrzymałe, miękkie w dotyku, nie gniotą się. Jednak jednocześnie splot i proporcje poszczególnych materiałów w jersey są tak ułożone, że ta tkanina jest w pełni przewiewna, lekka i komfortowa. Z powodzeniem można ją stosować w upalne noce czy do łóżeczek dziecięcych.

Prześcieradła jersey z elastanem dostępne są w ofercie vegehome.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here