Lustro w łazience

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie, w którym nie byłoby ani jednego lustra. Jednym z pomieszczeń, w którym koniecznie powinno być lustro, z pewnością jest łazienka. Na rynku jest wiele różnych rodzajów luster, które można idealnie dopasować do obranego przez nas stylu.

Funkcje lustra

Lustro jest bardzo praktycznym elementem wystroju mieszkania. W łazienkach lustro najczęściej znajduje się nad umywalką. Takie umiejscowienie tego funkcjonalnego dodatku pomaga w codziennej porannej i wieczornej toalecie, ułatwia golenie się, ułatwia wykonanie makijażu, uczesanie się, przejrzenie czy wszystko z naszym wyglądem jest w porządku. Inną funkcją jaką spełnia lustro w łazience, jest funkcja ozdobna. Rama lustra sprawia, że oprócz funkcji praktycznej, staje się ono dekoracyjnym elementem wyposażenia pomieszczenia. Jeśli jest ono właściwie dobrane, to może także optycznie powiększyć dodać światła nawet niedużemu pomieszczeniu.

Kształt lustra

Kształt lustra jest jednym z podstawowych elementów, nad którymi się zastanawiamy przed zakupem. W zależności od wystroju i stylu łazienki do wyboru jest między innymi lustro prostokątne, kwadratowe, owalne lub okrągłe. Jak dobrać kształt lustra do wystroju łazienki? Jednym ze sposobów może być zachowanie owalności, okrągłości, opływowych kształtów. Tak więc jeśli mamy opływowy kształt wanny i umywalki, to zdecydowanie lepiej będzie wybrać podobny, opływowy kształt lustra. Z kolei jeśli wszystkie elementy wyposażenia łazienki charakteryzują się ostrymi zakończeniami, to wtedy stanowczo lepiej wybrać lustro na przykład prostokątne lub kwadratowe. Firmy szklarskie specjalizują się w doradztwie w tym zakresie, są w stanie wykonać lustro na konkretne zamówienie.

Wymiar lustra w łazience

Nie ma ustalonych sztywnych wytycznych, jakich wymiarów lustro pasuje do konkretnego modelu łazienki. Oczywistym wydaje się jednak fakt, że lustro, z którego korzystamy do codziennej toalety, powinno być większych wymiarów niż lusterko na przykład w toalecie. Poza tym niektórzy decydują się na jedno większe lustro łazienkowe na ścianie i mniejsze, stojące na szafeczce. W zależności od tego, jakich wymiarów lustro łazienkowe wybierzemy, to albo optycznie powiększymy albo optycznie pomniejszymy łazienkę.

Różne style i rodzaje ram

Szczegóły takie jak dekoracje, wykończenia często mają znaczący wpływ na rodzaj stylu, w którym urządzimy mieszkanie. Z tego względu dobór ramy również ma istotne znaczenie. W zależności od gustu i upodobań, część osób wybiera lustra z ramami ozdobnymi, a inni wolą proste modele bez ram i dodatkowych dekoracji. Chcąc podkreślić styl loftowy lub industrialny możemy pokusić się na metalowe wykończenia. Jeśli chcemy utrzymać styl skandynawski, to najlepiej, żeby lustro miało naturalną, na przykład drewnianą ramę. O lustrach ozdobnych pisaliśmy także na blogu jubilerblog.pl.

Urządzając łazienkę mało kto się zastanawia nad pytaniem czy chcemy tutaj lustro. Bardziej zachodzimy w głowę jakie lustro będzie odpowiednie, wystarczające, funkcjonalne. Poza tym dodatkową trudnością może się okazać dobór modelu do całej aranżacji łazienki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here