Kiedy szkło gra pierwsze skrzypce

0
1421

Szkło w restauracjach czy kawiarniach to podstawa. Przede wszystkim mamy przecież kieliszki, zastawę i różnego rodzaju elementy stołowe, w których podaje się potrawy oraz napoje. Poza tym oczywiście cały szereg dekoracji – wazonów, świeczników, misek, które sprawiają, że klimat we wnętrzu jest niezwykle przyjemny. Warto o niego zadbać, ponieważ to w pierwszym wrażeniu goście będą oceniać nasz lokal. I co istotne, to właśnie ten element będzie często sprawiał, że jeszcze do nas wrócą.

Postaw na jakość i oryginalność

Praktyka pokazuje, że wcale nie potrzebujemy dużej ilości szklanych dekoracji, ponieważ wystarczy dobry pomysł i na przykład misa, wazon czy świecznik mogą nabrać zupełnie innego charakteru. Z założenia warto oczywiście wybierać produkty szklane alleglass.pl najwyższej jakości. Na przykład przezroczyste formy będą się rewelacyjnie wpisywać zarówno w nowoczesne, jak i klasyczne aranżacje, zarówno w klimat bardzo ascetyczny, jak i ten, który wpisuje się w przepych w stylu glamour. Szklane naczynia mogą być świetną podstawą na przykład pod świeczki czy też kwiatowe kompozycje, ale umożliwiają również tworzenie tak modnych obecnie lasów w słoikach. Taki dodatek nie tylko będzie świetnie wyglądać, ale wprowadzi także proekologiczny klimat.

Aranżacje na każdą porę roku, na każdą okazję

Szklane przezroczyste wazony, świeczniki czy misy świetnie sprawdzą się na przykład przy przygotowywaniu dekoracji świątecznych czy na przykład ślubnych lub walentynkowych. Zarówno sztuczne kompozycje, jak i te wykonane ze świeżych kwiatów będą wyglądać niezwykle atrakcyjnie. Poza tym różnego tego typu naczynia są świetną okazją do stworzenia niezwykle klimatycznych świeczników – także na przykład tych pływających. Poza tym w prosty sposób można przygotować aranżację w tak modnym klimacie DIY, a to recepta na oryginalne i kreatywne wnętrze.

Najczęściej w wysokich przezroczystych wazonach pojawiają się żywe rośliny. Warto zainwestować zarówno w okrągłe jak i w kwadratowe propozycje. Modne stają się również wazony kule. W nich świetnie wyglądają pływające krótko ścięte sezonowe kwiaty. Dzięki temu, że będą unosić się na powierzchni, w każdej sytuacji zrobią świetne wrażenie. Poza tym producenci dla gastronomii przygotowują różnego rodzaju flakoniki we wszystkich kolorach tęczy. Tu kształtu mogą być niezwykle oryginalne, a kompozycja z tego typu dodatków z pewnością będzie przykuwać uwagę.

Wybór dekoracji do herbaciarni, kawiarni czy restauracji nie jest prosty. Wszak trzeba mieć na uwadze klimat, jaki chcemy uzyskać a także pewnego rodzaju konsekwencję, którą warto zadbać. Z drugiej strony nie warto z deklaracji rezygnować, bo to one tworzą dokładnie taki klimat, na jakim nam zależy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here