Jaki alkomat?

Zakup alkomatu do domowego użytku może bardzo nam się przydać i niejednokrotnie, jak to się mówi, uratować skórę, w razie sytuacji, kiedy nie do końca wiemy czy możemy wsiąść za kierownicę czy też nie. Oczywiście dla wszystkich jest jasne i logiczne, że po spożyciu alkoholu nie wolno prowadzić samochodu. Niestety, w naszym kraju wciąż za kółko wsiada wielu pijanych kierowców.

Jaki alkomat?Na szczęście patrole policyjne patrolują ulice i wyłapują osoby po spożyciu alkoholu, które zdecydowały się poprowadzić samochód. Jest to jedne z podstawowych działań policyjnej drogówki. Bardzo dobrze, że policja eliminuje takie osoby z naszych dróg. Czasami jednak kiedy minie już wiele godzin po spożyciu przez nas alkoholu, możemy mieć wątpliwości co do tego, czy możemy już prowadzić samochód czy też nie – tego typu wątpliwości są zupełnie normalne. Zdaniem niektórych zawsze tego rodzaju wątpliwości powinniśmy rozstrzygać na naszą niekorzyść. Czyli nigdy w razie wątpliwości nie wsiadać za kierownicę. Czasami jednak mamy ważny powód, aby jednak poprowadzić samochód bo na przykład musimy pilnie gdzieś pojechać. Są w życiu różne trudne sytuacje – możemy na przykład stanąć przed koniecznością zawiezienia kogoś do szpitala albo pilnie stawić się w pracy na żądanie szefa. Co wtedy? Jaki alkomat nam pomoże?

Jaki alkomat?

Zawsze możemy podjechać na komendę policji i poprosić o sprawdzenie policyjnym alkomatem. Możemy również kupić alkomat na własne potrzeby i używać go w razie kiedy uznamy to za konieczne. Jaki alkomat może kupić każda osoba fizyczna. Warto w różnych sytuacjach badać ile mamy alkoholu we krwi. Możemy taki pomiar przyprowadzić na przykład po zjedzeniu słodyczy z alkoholem. Możemy również sprawdzić ile mamy alkoholu kilka godzin po spożyciu piwa albo kieliszka wina. Zakup alkomatu może okazać się jednym z lepszych zakupów w naszym życiu. Możemy stosować go po imprezach, ale także w codziennym życiu. Nie jest niczym złym napicie się alkoholu, na przykład wypicie piwa podczas oglądania meczu czy wina podczas spotkania z przyjaciółmi. Nigdy jednak nie wsiadajmy za kierownicę pod wpływem alkoholu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here