Moda na tzw. DIY (z ang. „do it yourself”, czyli w tłumaczeniu „zrób to sam”) trwa w najlepsze. Na wielu stronach internetowych, blogach, czy też filmikach na YouTube bez problemu można podejrzeć wiele sposobów na samodzielne wykonanie najróżniejszych rzeczy – od zabawek dla dzieci przez karmnik dla ptaków, a na meblach skończywszy. W sieci można więc również znaleźć co najmniej kilkadziesiąt pomysłów na to, jak zrobić pufę (domowe lub balkonowe siedzisko) samodzielnie.

Jak zrobić pufę?

jak zrobić pufęFajnym pomysłem na samodzielne wykonanie takiej pufy jest np. zagospodarowanie starych, zużytych opon. Wystarczy do nich przykleić wycięty np. z płyty paździerzowo-pilśniowej okrąg, na który wcześniej położymy odpowiednio przyciętą gąbkę i całość „obleczemy” jakimś materiałem. Następnie boki tak powstałego siedziska można okleić np. grubym sznurem. Takie pufy świetnie sprawdzą się np. na balkonie lub tarasie. Będą dosyć ciężkie, więc niegroźne im będą lekkie podmuchy wiatru. Nie sprawdzą się one jednak w domu. Tu lepiej zastosować coś „miększego”. Można więc wykorzystać w tym celu np. stary jutowy worek, który wypełnimy specjalnym kulkowym granulatem. W ten sposób powstanie miękka pufa, która również ładnie ozdobi przestrzeń (z takiej pufy ze względu na możliwość wydostawania się granulatu powinni zrezygnować jednak rodzice małych dzieci i właściciele czworonogów).

Pufa z drewnianej skrzynki

Domową pufę można zrobić również ze starej drewnianej skrzynki albo palety. Wystarczy przykleić do nich odpowiednio dociętą i powleczoną odpowiednim materiałem gąbkę. Boki takiego pufa można pomalować lub np. polakierować. Pomysłów na samodzielne wykonanie tego mebla jest naprawdę mnóstwo i w zasadzie, często wcale nie trzeba ich szukać w internecie. Wystarczy nieco rozbudzić własną wyobraźnie, rozejrzeć się uważnie dookoła i popatrzeć na nagromadzone w piwnicy, komórce kolatorskiej czy np. na strychu „rupiecie”. Wiele z nich może zyskać „drugie życie”, jeśli tylko spojrzy się na nie nieco inaczej i dostrzeże ukryty w nich potencjał. Efekty mogą być doprawdy zaskakujące.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here