Sposób na zdrowe i dekoracyjne menu urodzinowe dla dzieci

Organizując dziecku urodziny staramy się zadbać o szczegóły, aby sprawić mu radość. Najczęściej decydujemy się na organizację przyjęcia urodzinowego. Przygotowujemy nie tylko dekoracje ale również posiłki, którym w prosty sposób można nadać wyjątkowego charakteru.

Zdrowo i smacznie – podstawowa zasada

Zasada zdrowego odżywiania powinna przyświecać podczas przygotowywania nie tylko urodzinowego menu. Najczęściej na urodziny dziecka przygotowywany jest tort. Obecnie bardzo popularne są torty robione na zamówienie i kształtem przypominające na przykład ulubione postacie bajkowe. Są one ładne, ale często bardzo słodkie i nie do końca zdrowe.

Jeśli potrafimy upiec choćby biszkopt warto pokusić się o samodzielne przygotowanie tortu i udekorowanie go, wykorzystując do tego na przykład owoce lub bakalie. Będzie smaczniejszy i zdrowszy. Poza tym oryginalny.

Dzieci uwielbiają owoce, a sposobów ich podania jest wiele – mogą to być koktajle, czy galaretki owocowe lub też sałatki.Tak na prawdę menu urodzinowe nie musi to być skomplikowane i przesadnie różnorodne. Najważniejsze jest aby posiłki były apetyczne i oryginalnie udekorowane by zachęcały do ich spożycia.

Prosty sposób na wyjątkowe menu

Na urodziny dziecka można przygotować smaczne i zdrowe menu, które odpowiednio podane z pewnością zachwyci nie tylko jubilata, ale również wszystkich gości. Wcale nie potrzebujemy skomplikowanych narzędzi, a jedynie nieco kreatywności. Nawet kanapki odpowiednio naturalnie udekorowane mogą zrobić furorę.

Wykorzystując różnego rodzaju foremki można stworzyć galaretki w różnych kształtach, zrobić owocowe lody. Foremki do ciastek w kształcie np. zwierzątek można wykorzystać do robienia naleśników czy omletów. Możliwości jest na prawdę wiele. Wystarczy nieco wyobraźni a efekty będą znakomite.

Ozdoby do pokoju i na stół

Na urodziny dziecka warto również zadbać o dekorację nie tylko pokoju dziecka, ale również stołu. W tym przypadku również można pokusić się o samodzielne wykonanie elementów dekoracyjnych. Wystarczą ładnie złożone kolorowe serwetki, rurki czy też kawałki owoców zawieszone na szklankach do napojów. Poprzez odpowiednie nacinanie serwetek można osiągnąć bardzo oryginalne dekoracje na stole.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here