Restauracja rodzinna - jak powinna wyglądać?

Ostatnimi czasy bardzo popularne są restauracje rodzinne. Można tam zjeść smaczny obiad, porozmawiać i spędzić miło czas. Wystrój takich restauracji nawiązuje do stylu „domowego”, czyli ma być schludnie, prosto, przytulnie, co jednocześnie zachęca do konsumpcji i odpręża. Wyposażenie bywa wykonane z drewna, co zwiększa wrażenie przytulności i kojarzy się z wnętrzem kuchni czy jadalni.

Drewno w roli głównej

Kluczem do uzyskania przytulnego, domowego nastroju jest właśnie użycie drewna. Stoły drewniane, krzesła, półki i inne meble wizualnie zmniejszają nawet duże pomieszczenia, przez co restauracja może być jednocześnie duża i komfortowa oraz przytulna. Jeśli do tego dojdą też pasujące dekoracje, efekt jest murowany.

Drewniane meble, w tym stoły, sprawdzają się świetnie w salach różnego typu. W wyjątkowo dużych pomieszczeniach w restauracjach rodzinnych można na przykład urządzić wesele w stylu rustykalnym – będzie niezapomniane. Na stołach drewnianych zmieści się bardzo dużo jedzenia i nie będzie ryzyka, że coś zaplami się bez możliwości usunięcia zanieczyszczeń.

Co pasuje do stołów drewnianych?

Urządzenie restauracji w tym stylu otwiera dużo możliwości stworzenia ciekawych dekoracji. Na przykład, można postawić ogólnie na styl rustykalny i „wyposażyć” drewniane stoły w ręcznie robione serwety i obrusy. W lecie czy ogólnie w ciepłych porach roku wnętrze mogą zdobić też cięte kwiaty polne czy ogrodowe.

Ściany mogą być dowolnego koloru, ale często stosuje się zabezpieczenia w postaci np. boazerii, by stoły drewniane po dosunięciu nie zostawiały na ich powierzchni nieestetycznych śladów. Niekiedy atrakcyjnym rozwiązaniem okażą się pejzaże lub zdjęcia powieszone w miejscach z dużą ilością pustej przestrzeni.

Przełamać nudę

Żeby wnętrze nie wydawało się jednostajne, warto „pobawić się” różnymi odcieniami drewna. Żeby dało to jak najlepszy efekt, dobrym rozwiązaniem jest zachowanie naturalnej faktury – wystarczy polakierować blaty. Można do woli żonglować odcieniami, jednak zachowując przy tym pewien porządek.

Nie wszystkie barwy będą do siebie pasować, niezbyt właściwy jest chociażby za duży kontrast mebli mieszczących się obok siebie. Trzeba też zwracać uwagę na to, czy dany kolor jest praktyczny. Jasne stoły drewniane są estetyczne, ale mogą okazać się trudne do czyszczenia.

Stoły drewniane znaleźć można w ofercie sklepu Demico.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here