Odrobina adrenaliny

Szukając wrażeń i adrenaliny można zdecydować się na skok ze spadochronem. Pierwsze tego rodzaju skoki są pod ścisłą kontrolą instruktorów. Mało tego pierwsze skoki odbywają się na ogół w tandemie, razem z osobą profesjonalną jeśli chodzi o skok ze spadochronem.

Skakać możemy wszędzie tam gdzie jest jakikolwiek aeroklub, natomiast ogromną atrakcją są skoki nad morzem lub w górach.

Jak wygląda skok ze spadochronem

Początkujący adepci zawsze skaczą w tandemie, jest to skok z wysokości 4000 m i trwa około 50 sekund. Taki skok może być filmowany.Skok tandemowy pozwala na poznanie sportu jakim jest spadochroniarstwo. W tym przypadku jest to chwila, mała dawka adrenaliny, moment, który może zdecydować czy dalej będziemy skakać, czy dany skok był tylko jednorazową przygodą.Wbrew pozorom skoki spadochronowe to bardzo bezpieczny sport, jest to co prawda sport ekstremalny, ale uprawiany pod kontrolą instruktorów, nie zagraża naszemu życiu.

Skok tandemowy

Duża dawka adrenaliny i niesamowite przeżycie. Skok tandemowy to dwie czasze spadochronów, główna i zapasowa. Dodatkowo wyposażone są one w urządzenie zabezpieczające ADD. Urządzenie mierzy różnice ciśnienia względem powietrza. W przypadku jakichś niezgodności od razu otwierana jest czasza zapasowa spadochronu. Ponadto spadochron wyposażony jest w urządzenie stabilizujące, którego zadaniem ustabilizowanie spadania i ograniczenie prędkości spadania. Każdy skok objęty jest ubezpieczeniem OC. Dzisiaj spadochron jest zabezpieczony w poszczególne urządzenia, dodatkowo obecność osoby profesjonalnej sprawia, że samopoczucie adepta jest lepsze.

Skoki nad morzem

Skoki nad morzem to niesamowity widok, obawa, że spadnie się na koc plażowicza i niesamowite wrażenia. Tego rodzaju skoki są organizowane głównie w okresach letnich, są atrakcją urlopów nadmorskich. Ciepła woda w Bałtyku, słońce, plaża to wszystko sprawia, że skoki nadmorskie są bardzo ciekawą i niesamowita atrakcją.jest to propozycja dla osób, które przyjechały nad morze na urlop oraz dla osób, które nad morzem mieszkają na stałe. Nadmorskie skoki to ciekawa alternatywa dla letnich sportów morskich.

Skok z nieba wprost na plażę

Na ogół wytyczone jest specjalne lądowisko, usytuowane blisko plaży. Rzadko więc jest ewentualność, że skoczek skoczy na głowę plażowicza.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here