Jak zrobić piekło niebo?

Origami to japońska sztuka składania papieru. Korzystając z niej możemy wyczarować przeróżne cuda – od skomplikowanych modeli smoków po najprostsze serduszka czy kwiatuszki. Chyba każdy z nas słyszał o takiej zabawie jak piekło – niebo. Jest to wyliczanka, której tekst brzmi następująco: „Piekło, niebo Abraham, Twoja dusza pójdzie tam”. W trakcie mówienia wyliczanki otwieramy naprzemiennie części symbolizujące odpowiednio piekło i niebo. W zależności, na której części skończy się wyliczanka, dusza danej osoby pójdzie do piekła bądź też do nieba. Jest to świetna zabawa na nudniejsze chwile.

W takim razie jak zrobić piekło niebo?

Jak zrobić piekło niebo?Otóż będziemy potrzebować prostokątnej kartki. Możemy ją w prosty sposób otrzymać z kartki formatu A4. Składamy kartkę wzdłuż dłuższej krawędzi, w taki sposób, aby powstał nam trójkąt, a róg jednego boku zetknął się z krawędzią przeciwległego (krawędź jednego boku musi stykać się z krawędzią przeciwległego boku), a przy tym przy jednym z boków trójkąta ma powstać prostokąt. Odcinamy zbędny prostokąt i rozkładamy trójkąt. Nasza kwadratowa kartka jest gotowa, możemy więc zacząć składanie.

Kartkę składamy na pół i następnie jeszcze raz na pół. Później całą ją rozkładamy i zginamy wzdłuż środka, tak aby przeciwległe boki się zetknęły. Rozkładamy kartkę i powtarzamy tę czynność na drugiej parze boków. Kartkę ponownie rozkładamy i zaginamy jeden z rogów do środka. Powtarzamy tę czynność na wszystkich rogach. Obracamy tak złożoną kartkę i powtarzamy poprzednią czynność na tej stronie, czyli zaginamy wszystkie rogi do środka. Złożone rogi możemy pomalować, aby jeszcze bardziej symbolizowały piekło – niebo. Malujemy na niebiesko dwa duże trójkąty położone naprzeciwko siebie, a pozostałe elementy na kolor czerwony. Następnie naszą skladankę składamy na pół, tak aby przeciwległe krawędzie boków się dotknęły, a następnie jeszcze raz na pół. Później ją rozkładamy, ale uwaga, nie całą, tylko do momentu, w którym powstały nam trójkąciki. Kolejnym krokiem będzie ponowne złożenie na pół, tak jak w poprzednim kroku, ale tym razem tylko raz. Gdy już wykonaliśmy ten krok wkładamy dwa palce obu rąk w powstałe kieszonki (palce jednej ręki – kieszonki po jednej stronie, palce drugiej ręki – kieszonki po drugiej stronie) i wypychamy skladankę do środka. Gotowe! Teraz możesz już zacząć zabawę w piekło – niebo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here