Jak robić zdjęcia

Sztuka jest obecna na ziemi odkąd pierwszy człowiek postanowił wykonać samodzielnie rysunek naskalny w epoce kamienia łupanego. Dzieła tworzone przez ludzi żyjących na początku istnienia gatunku ludzkiego są ponadczasowe i zachwycają wszystkich równo.

Historia sztuki

Jak robić zdjęciaPoza malunkami naskalnymi jako sztukę czy też dzieło sztuki nazwać można narzędzia tworzone przez pierwszych ludzi. Uważamy, że byli to bezmyślni małpoludzie, którzy nie odczuwają potrzeby tworzenia oraz podziwiania dzieł sztuki. To twierdzenie jest błędne, gdyż ulegliśmy powszechnym stereotypom. Piersi ludzie czuli tak samo jak my i odczuwali potrzebny bardzo zbliżone do naszych. Wszystko co kiedykolwiek zostało wytworzone przez człowieka nazywamy artefaktami kultury, które pozwalają nam zgłębić życie w tamtych czasach. Idąc dalej po osi czasu trafiamy do starożytności. Wszyscy skupiają się na starożytnej Grecji to i ja opowiem co nieco na ich temat. Są oni zafascynowani ludzkim ciałem, uważają, że ludzkie ciało posiada idealne proporcje. Prawie wszystkie dzieła sztuki posiadały motyw człowieka. Przedstawiano go jako wysportowanego atletę z idealnymi proporcjami ciała. Człowiek występuje na, każdym dziele jest przedstawiany w innych okolicznościach. Elementem zmiennym jest tu otoczenie, bardzo często wykorzystywano sceny z mitów greckich. Scenki przedstawiały na przykład Prometeusza dającego ogień ludziom. Bogowie przedstawiani byli również w postaciach ludzkich o idealnych proporcjach. Sposoby tworzenia utrzymywały się przez wiele setek lat w tej samej formie.

Jak robić zdjęcia?

Dopiero w drugiej połowie osiemnastego wieku wynaleziono fotografię. Od tamtego czasu fotografia ewoluowała, a w międzyczasie odkryto kamerę, dzięki której można było rejestrować obraz w ruchu. Sztuka zwana fotografią zyskała rzesze odbiorców i fanów. Obecnie każdy wie jak robić zdjęcia, dzięki wszech obecnej i ogólnodostępnej technologi fotografowania. Obecnie prawie wszystkie telefony komórkowe dostępne na rynku posiadają możliwość robienia zdjęć. W dowolnej chwili możemy wyciągnąć nasz telefon mieszczący się kieszeni spodni i zrobić bardzo dobre jakościowo zdjęcie, którego nie powstydziłby się niejeden fotograf. Cieszmy się dostępem do tak wspaniałej technologii i róbmy całe masy dobrych zdjęć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here