Jak podać kotu tabletkę

Praktycznie każdy właściciel kota doświadczył jakiegoś rodzaju problemów z jego zdrowiem, co wiąże się z wizytami u weterynarza czy podawaniem lekarstw w postaci tabletek, zastrzyków, maści czy kropli. Nie każdy jednak problem jest na tyle duży aby musieć sięgać po leki z apteki, czasem wystarczy zmiana diety u naszego milusińskiego.

W sytuacji zmiany diety, sami poradzimy sobie z tą formą pomocy, jednak jeśli nasz zwierzak wymaga bardziej zaawansowanej opieki, możemy wesprzeć się drugą osobą bądź fachowcami z gabinetów weterynaryjnych. Weterynarze zawsze pokazują i doradzają jak podać kotu dane lekarstwo, ale przyznajmy szczerze, że nie każdemu się to udaje.

Jeśli kot jest oazą spokoju i wszystko przyjmuje bez większych problemów, to nie musimy się niczym martwić. Jednak jeśli posiadamy kota, który takim spokojem nie grzeszy, musimy zaopatrzyć się w kreatywność.

Wiele spraw można „załatwić” podczas snu naszego zwierzaka.

Takie sprawy jak np. przycięcie pazurków, podanie zastrzyku czy zakropienie oczu ale musimy pamiętać, aby każdy taki zabieg był wykonany sprawnie i bez zawahania. Trochę trudniejsza może wydawać się kwestia z tabletkami, ponieważ kot musi je połknąć aby trafiły do żołądka.

Jeśli zastanawiacie się jak podać kotu tabletkę, śpieszę z pomocą

Jak podać kotu tabletkęNajłatwiejszą sprawą jest przemycić tą tabletkę do większych kawałków mięsa, np. wątróbki. Tabletkę wkładamy w nią tak, żeby nie była widoczna, a nasz kot podczas konsumowania swoich pyszności nawet nie zauważy kiedy ją połknie. Drugim sposobem może być rozkruszenie tabletki (jeśli można) i wymieszać ją z mokrą karmą. W tym przypadku również możemy mieć pewność, że cała tabletka trafi do żołądka.

Istnieje jeszcze jeden sposób, choć trochę dramatyczny, ponieważ można kota mocno przytrzymać ( np. w kocyku) i włożyć na siłę tabletkę głęboko do pyszczka aby ją połknął. Możemy zaraz po tym podać za pomocą strzykawki wodę. Jednak przy tym sposobie można poczuć siłę pazurów naszego kota czy zrazić go do siebie i z każdym dniem może być coraz gorzej.

Podsumowując, pamiętajmy, że wszystkie działania mają na względzie dobro naszego kota. Jako odpowiedzialni za stan jego zdrowia musimy pamiętać, że wszystko wymaga od nas sumienności oraz cierpliwości. Każdy sposób leczenia wymaga czasu, aby zaczął przynosić zamierzone korzyści. To od właścicieli zależy jakim sposobem pomoże swojemu zwierzakowi. Ich stan zdrowia jest w naszych rękach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here